Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Olena Zelenska, Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından ötürü Emine Erdoğan’a minnettar!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin eşi Olena Zelenska, Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından dolayı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Zelenska teşekkür mesajında “Emine Erdoğan’a çok minnettarım” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Bağımsızlık Günü dolayısıyla Ukrayna‘nın Ankara Büyükelçiliği‘nde resepsiyon düzenlendi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener ve çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda Bağımsızlık günü kutlaması için video mesaj gönderen Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy‘nin eşi Olena Zelenska, gönderdiği mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan‘a Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından dolayı minnettar olduğunu söyledi.

Olena Zelenska ve Emine Erdoğan

“HAYAT KURTARMAKTAN DAHA ÖNEMLİ BİR ŞEY YOKTUR”

Rusya‘ya karşı verilen savaşta ve 6 Şubat‘ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan resepsiyon, Ukrayna Milli Marşı ve İstiklal Marşı‘nın okunmasıyla devam etti. Resepsiyona katılanlara teşekkür eden Zelenska, “Hayat kurtarmaktan daha önemli bir şey yoktur. İster Ukrayna’da olduğu gibi savaş tehdidi olsun ister yakın zamanda Türkiye’de olduğu gibi yıkıcı bir deprem olsun, gücü olan herkes yardıma koşar. Çünkü insan olmak merhametli olmak ve yardım etmek demektir.” ifadelerini kullandı.

Zelenskiynin eşi Zelenskadan Emine Erdoğana teşekkür

“SAYIN EMİNE ERDOĞAN’A ÇOK MİNNETTARIM”

Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilen yetim çocukların Ankara’da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı çocuk evine yerleştirildiğini de hatırlatan Zelenska “Birlikte, gelecek nesillere dayanışma ve karşılıklı yardımlaşmanın zulüm ve saldırganlığı eninde sonunda yeneceğini gösterebiliriz. Bu nedenle, bunu zaten yapmakta olan Türkiye’nin First Lady’si Sayın Emine Erdoğan’a çok minnettarım. Kendisi Ukraynalı yetim çocuklar için Ankara’da konforlu yaşam şartları organize etti. Bu paha biçilmez bir şey, zira bu çocuklara normal yaşam ve dünyaya güven duygusu veriyor.” ifadelerini kullanarak Emine Erdoğan’a da teşekkürlerini iletti.

Ukrayna Bağımsızlık Günü

Leave feedback about this

  • Rating