Nisan 20, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Emine Erdoğan dünya barışı içi davette bulundu! “Çocuklarımız hayattan koparılıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü için sosyal medyadan paylaşım yaptı. Paylaşımı sırasında Filistin-İsrail savaşı için de temennilerini dile getiren Emine Erdoğan, savaşın çocuklar üzerindeki etkisini vurguladı. Emine Erdoğan; “Kadın, çocuk ve masumların öldüğü hiçbir savaşın da kazananı yoktur.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kız çocuklarının azmi ve değerini anlatan bir paylaşımda bulundu. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nün vesilesiyle yaptığı paylaşımda Emine Erdoğan, Filistin-İsrail savaşına dair iyi temennilerini dile getirdi. Emine Erdoğan paylaşımı sırasında, “Bugün dünya sahnesinde gözyaşları içerisinde tanıklık ettiğimiz Filistin-İsrail savaşında, insanlığın ortak emaneti çocuklarımız hayattan koparılıyor.” ifadelerini kullandı. 

Emine Erdoğan

 “KIZLARIMIZIN İLERLEMESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ”

Bugün dünya gündeminde sıcak gelişmeler gösteren Filistin-İsrail savaşındaki çocuklar için çağrıda bulunan Emine Erdoğan, aynı zamanda tüm kız çocuklarının geleceğine dair yapılması gerekenlerden bahsetti. Emine Erdoğan; “Ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesinden başarılı binlerce kız çocuğu tanıdım. Hepsinin ortak özelliği azimleriydi. İlmek ilmek işledikleri istikballeri; insanlığın umudu, barışın, toplumsal dengenin ve huzurun teminatı. Toplumun her alanında kız çocuklarına hak ettikleri yeri açmakla mükellef olduğumuz gibi kızlarımızın ilerlemesinin önündeki engelleri de el birliği ile kaldırmalıyız.” dedi.

Emine Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan

“ÇOCUKLARIMIZ, İNSANLIĞIN ORTAK EMANETİ!”

Filistin-İsrail savaşındaki gelişmelerin masumlar üzerindeki etkisine dikkat çeken Emine Erdoğan, “Masumların öldüğü hiçbir savaşın da kazananı yoktur” diyerek vurguda bulundu. Emine Erdoğan sözlerine, “Bilhassa çatışmaların, çocukların eğitim, sağlık ve refahına vurulan en büyük darbe olduğunu asla unutmamalıyız. Bugün dünya sahnesinde gözyaşları içerisinde tanıklık ettiğimiz Filistin-İsrail savaşında, insanlığın ortak emaneti çocuklarımız hayattan koparılıyor. Hayalleri ve umutları yıkılıyor, dünyanın güvenli ve adil bir yer olduğuna dair inançları yok ediliyor. Adil bir barışın kaybedeni olmayacağı gibi kadın, çocuk ve masumların öldüğü hiçbir savaşın da kazananı yoktur.” şeklinde devam etti. 

“ULUSLARARASI TOPLUMU SORUMLULUK ALMAYA ÇAĞIRIYORUM”

En son savaşa dair temennilerini dile getiren Emine Erdoğan, dünya barışı için çağrıda bulundu. Emine Erdoğan; “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü vesilesiyle yegâne dileğim, Filistin-İsrail savaşının yıkıcı etkilerinden daha fazla çocuğumuzun etkilenmemesi. Uluslararası toplumu sorumluluk almaya, din, dil, ırk ayırt etmeksizin dünya barışı için harekete geçmeye çağırıyorum.” ifadelerini kullandı. 

Leave feedback about this

  • Rating