Mart 1, 2024
İstanbul,Türkiye
Anne ve Çocuk

Çocuklarda görülen göz bozuklukları okul muvaffakiyetinde düşüşe sebep olabilir!

Okul çağındaki çocuklarda sıklıkla görülen göz bozukluklarının okul başarılarında düşüşe sebep olabileceğini vurgulayan Bursa Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Güler Kılıç, çocukların yılda bir kez göz muayenesinden geçmesi gerektiğinin altını çizerek önemli uyarılarda bulundu.

Read More
Anne ve Çocuk

Anne babalar dikkat: Çocuğunuzun kolundaki geçmeyen ağrının sebebi okul çantası olabilir!

Yeni eğitim öğretim yılı hız kesmeden devam ederken okul kitaplarını taşımak için kullanılan sırt çantalarının kullanımıyla ilgili endişeler de yeniden gündem oldu. Okul çantaları doğru taşınmadığında iskelet sisteminde büyük sorunlara ve geçmeyen ağrılara sebep olabiliyor.

Read More
Diyet

Safiye Soyman zayıflama sırrını açıkladı! İşte 12 kilo verdiren o metot

Estetik furyasına katılan ünlüler arasında yer alan Safiye Soyman bir yandan fazla kilolarından kurtulmak için diyet yaptı. 20 günde 12 kilo vermeyi başaran Soyman kilo vermenin yöntemini sevenleriyle paylaşmayı ihmal etmedi. Kilo vermek için farklı yöntemlere başvuran ünlü şarkıcının zayıflama sırrı merak konusu oldu. İşte Soyman'ın başvurduğu o yöntem...

Read More
Yaşam tarzı

Kan Çiçekleri’ne yeni ödül! “Yılın Gündüz Jenerasyonu Dizisi”

Cumhuriyet’in 100. Yılında düzenlenen 100. Yıl Marka Ödülleri’nde, "Yılın Gündüz Kuşağı Dizisi" ödülünü Kanal 7'nin dizilerinden biri olan Kan Çiçekleri alacak.

Read More
Yaşam tarzı

Cengiz Kurtoğlu’nun aylık geliri duruşmaya damga vurdu!

Katıldığı doğum günü partisinde bazı sanatçılar hakkında aşağılayıcı sözler söylediği gerekçesiyle işletmeci Mustafa Can'ı yumrukladığı iddiasıyla yargılanan Cengiz Kurtoğlu'nun 1 yıl 9 aya kadar hapsi istendi. Duruşmada aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyleyen sanatçı herkesi şoka uğrattı.

Read More
Yaşam tarzı

Bebeğine birinci ve son kere dokundu! Genç anne o fotoğraftan bir hafta sonra hayatını kaybetti

28 yaşındaki genç anne Özlem Serbes hamileliğinin 35. haftasında acı bir gerçekle karşılaştı. Genç anneden geriye kalan bebeğine ilk ve son kez dokunduğu o fotoğraf kaldı.

Read More
Sağlık

Prof. Dr. Selçuk Şahin: HoLEP sistemi ile ilgili kıymetli bilgiler aktardı

Prof. Dr. Selçuk Şahin, Holmium Lazerle Prostat Enükleasyonu (HoLEP) hakkında detaylı açıklamalarla hastalarını ve kamuoyunu bilgilendirdi.

Read More
Yaşam tarzı

Metin Akpınar’a evlilik dışı ikiz çocuk şoku! Gizlice aldığı saç teli gerçeği ortaya çıkardı

Ünlü komedyen Metin Akpınar'ın evlilik dışı dünyaya gelen kızı Duygu Nebioğlu'nun açıklamaları gündem oldu. Göksel Özdoğdu ile 62 yıldır evli olan Akpınar'ın evlilik dışı ilişkiden olan kızını 14 yıl boyunca kabul etmediği ortaya çıktı. Annesi tarafından devlet korumasına verilen ve 6 yaşında evlat edinilen 35 yaşındaki Duygu Nebioğlu babalık davasını kazandı.

Read More
Yaşam tarzı

Vize kederi olmadan esaslı bir tarihe yelken açın

Kültür ve tarihin derin izlerini taşıyan Bosna Hersek, turizmde gözde bir rota haline gelen bir Balkan ülkesi olarak öne çıkıyor. Bu güzel ülke, çevresindeki tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve misafirperverliğiyle turistlere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Bosna Hersek'e seyahat etmeyi düşünüyorsanız, yazımızı mutlaka okumalısınız.

Read More
Yaşam tarzı

Orta tatil uygulamasında bu sene son mu? Orta tatil kaldırılıyor mu? Bakan Tekin’den açıklama

Okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler okulla ilgili sorular yanıt aramaya başladı. Ara tatil döneminin yaklaşmasıyla birlikte ise en çok merak edilen sorulardan biri "ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?" oldu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin merak edilen sorunun yanıtını verdi.

Read More