Menopoz ve perimenopoz için en iyi doğal takviyeler ve vitaminler

Pek çok kadın için, perimenopoz ve menopoza geçiş , özellikle semptomlar şiddetli olduğunda veya bir anda ortaya çıktığında, parkta yürümek değildir. Ancak tüm bunlarda bazı iyi yenilikler var ve doğanın, menopoz semptomlarını önemli ölçüde…

, bir kadının hayatının doğal bir parçasıdır, ancak yine de bazı istenmeyen sürprizlerle gelebilir – sıcak basması, düşük libido ve vajinal kuruluktan kilo alımına ve ruh hali dalgalanmalarına kadar değişen semptomlar şeklinde. Menopoz semptomlarını önemli ölçüde hafifletmeye yardımcı olan çok çeşitli vitaminler, ve şifalı bitkiler vardır.

Menopoz semptomlarının giderilmesine yönelik “doğal yaklaşım”, sentetik replasmanı ve sentetik ilaçlar gibi birçok geleneksel tıbbi çözümden tamamen farklı bir şekilde çalışır. Vitaminler ve otlar, hormonlarınızı yeniden dengelemek ve genel sağlığınızı desteklemek için vücudunuzla birlikte çalıştığından, perimenopoz ve menopoz için doğal takviyeler, semptomlarınızı geçici olarak azaltmak yerine, neredeyse tüm semptomlarınızı gerçekten önleyebilir veya şiddetini azaltabilir.

Dikkat: Doktorunuz özellikle önermediği sürece reçetesiz satılan yardımcı maddelerden uzak durun! Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Menopoz için doğal takviyeler ve vitaminler​

Deneyimlerimize göre, kadınlar genellikle vitaminlerin, bitkilerin ve bitkisel ilaçların belirtileri önleme gücünün farkında değiller. Çoğu durumda, güçleri adaptojenik etkilerden . Bazı bitkiler, kendi hormonlarınızla belirli moleküler özellikleri paylaştıkları için vücudunuzun ihtiyaçlarına uyum sağlayabilirler. Bu, hormon üretimini teşvik edebilir, yavaşlatabilir ve hatta vücudunuzun benzersiz ihtiyaçlarına bağlı olarak kendi hormonlarınızı taklit edebilir.

İşte menopoz semptomları için en iyi şifalı otların ve takviyelerin bir listesi, ayrıca etkinliklerinin arkasındaki kanıtlar ve ilgili bilgileri var.

Karayılan otu​

Karayılan otu, menopoz semptomları ve diğer kadınların hormonal sorunları için yüzyıllardır geleneksel bir çare olarak kullanılan Kuzey Amerika'ya özgü bir bitkidir. üzerinde çalışılmıştır ve karayılan otunun gece terlemeleri dahil olmak üzere menopoz semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğuna dair artan sayıda araştırma vardır. Menopoz için en iyi doğal ruh hali iyileştiricilerinden biri olan bitki, serotonin seviyenizi yükselterek menopoz depresyonuna ve ruh haline yardımcı olur. Bitki tek başına veya çoklu bitki formülünün bir parçası olarak alınabilir. Daha dozlarda, yan etkiler arasında baş ağrıları sorunları olabilir.

Omega 3'ler​


Yeni araştırmalar, Omega-3 yağ asitlerinin ve perimenopoz dönemindeki kadınların sıklıkla maruz kaldığı psikolojik sıkıntıları ve depresif semptomları hafifletmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Yüksek kaliteli bir Omega-3 takviyesi almak da eklem ağrılarının azalmasına ve kadınların kalp ve sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Magnezyum​


Magnezyum, perimenopoz ve menopozdaki hormonal dengesizliklerle ilgili kaygı ve uyku bozukluklarını hafifletir. Magnezyum ayrıca kalp sağlığını iyileştirmeye ve kan basıncını düşürmeye, osteoporozla mücadeleye ve özellikle magnezyum sitrat kullanıyorsanız kabızlığa yardımcı olur. Çoğu kadın diyetlerinde yeterince magnezyum almaz, bu nedenle magnezyum takviyesi almak genellikle semptomların giderilmesi için anahtardır.

Manolya kabuğu​


Manolya kabuğu, houpo manolya ağacının kabuğu, yaprakları ve çiçeklerinden hazırlanan menopoz için güçlü bir takviyedir. Geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır kullanılan mevcut araştırmalar, manolya kabuğunun sıcak basmaları, uykusuzluk, anksiyete, depresyon, sinirlilik, vajinal kuruluk ve menopoz sırasında libido kaybına yardımcı olmak için etkili olduğunu bulmuştur.

Kırmızı yonca​


Kırmızı yonca, vücudunuzda zayıf östrojenler gibi davranan doğal bir hormon replasmanıdır. Kendi, daha güçlü östrojenlerinizi tamamladıklarından, hem yüksek hem de düşük östrojenin hem düzensiz seviyelerini dengelemeye yardımcı olabilirler. Obstetrics and Gynecology International'da yayınlanan bir araştırmaya göre, kırmızı yonca ayrıca düşük libido, anksiyete/depresyon, uyku sorunları ve gibi diğer menopozla ilgili semptomlara da yardımcı olur.

Hayıt meyvesi​


Hayıt meyvesi, vücudunuz döngüyü tamamen durdurmaya nihayet hazır olana kadar doğal yumurtlamanızı ve progesteron üretiminizi geri kazanmanıza yardımcı olur. Kramp, göğüs hassasiyeti, yemek yeme isteği ve şişkinlik yaşıyorsanız, bu genellikle östrojen yüksek kalırken progesteron seviyelerinizin düştüğünün bir göstergesidir. Hayıt meyvesi, progesteron seviyenizi nazikçe yükseltmeye yardımcı olduğundan, bu hormonları tekrar dengeye getirebilir ve semptomları azaltabilir.

Tutku çiçeği​


Geleneksel kültürler tarafından sinirlilik, anksiyete ve uykusuzluk gibi semptomları tedavi etmek için kullanılan tutku çiçeği, antidepresan ve anti-anksiyete özelliklerine sahip olduğu bilinen doğal monamin oksidaz inhibitörleri (MAOI'ler) içerir. Tutku çiçeği ayrıca beyinde gevşemeye neden olan ve kaygıyı azaltan bir kimyasal olan gama-aminobütirik asit (GABA) düzeylerini artırmaya yardımcı olur.

İlginizi Çekecek Konular