Eylül 23, 2023
İstanbul,Türkiye
Güzellik

Vanilla Girl trendi yükselişte! TikTok’ta popüler olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır?

Her geçen gün sosyal medya mecralarından çıkan yeni akımlar, hem güzellik sektörünü hem de modanın yönünü değiştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda ise sade ve doğallığı minimalize eden ‘Vanilla Girl’ trendi sosyal medyayı etkisi altına almış durumda. Peki TikTok’ta popüler olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır? işte sorunun yanıtı:

Instagram ve TikTok platformlarında ‘#vanillagirl’ hastagi ile milyonlarca görüntülenmesi olan ‘Vanilla Girl’ akımı zarif ve etkileyici görünümüyle karşımıza çıkıyor.   Sıkıca toplanmış topuzlar, doğal tonlarda kıyafetler, kusursuz bir cilt ve yokmuş gibi görünen sade bir makyaj… Bu trendler, gerçekçi olmayan mükemmelliğe teşvik ettiği için tartışmalı olmasına rağmen geçtiğimiz yıl milyarlarca görüntülenme elde etti. 2023’in ilk ayında ise radarımıza başka bir güzellik trendi takıldı: ‘vanilla girl’.

Hailey Bieber ve Roise Huntington-Whiteley gibi stil ikonlarının da vazgeçilmez minimal tarzını yansıtan bu akım, son zamanlarda Netflix’in popüler dizilerinden biri olan ‘Gözcü’de Naomi Watts’ın tarzında da karşımıza çıktı. 

VANİLLA GİRL MAKYAJI NASIL YAPILIR? 

TikTok makyaj trendlerinden biri olan ‘vanilla girl’ makyajı hafif kızarık yanaklar ve doğal görünümü ile minimal bir makyajı hedef alıyor. Basit birkaç adımla uygulayabileceğiniz bu makyaj akımı, minimum ürünle doğal güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlıyor.

İnce yapılı ve nemli bitişli renkli nemlendirici tercih etmelisiniz. Cilde bakım yapan ve canlı görünüm kazandıran renkli nemlendiriciler hem renk tonunuzu eşitler hem de içerdiği mineraller sayesinde cildinize parlak ve sağlıklı görünüm kazandıracak.

Islak bitişli ve çizgilere dolma yapmayan kapatıcıları göz pınarlarına, gözün dış köşelerine, burun kenarlarına ve cildinizde bulunan kusurlara sürerek ve zarif dokunuşlarla dağıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş jeliyle doğal ve tek tek ayrılmış kaşlara sahip olmak çok kolay. Yukarıya doğru sabitlediğiniz kaşlar uzun süre kalıcılık sağlarken temiz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Nötr tonlarda kullanacağınız göz farıyla sade bir görüntü elde ederken gözün dış kenarlarına süreceğiniz kahverengi göz kalemi ile makyajınızı yumuşatarak doğallık katabilirsiniz.

Turuncu ve pembe tonlarındaki likit allıkları yanak ve elmacık kemiklerinize sürerek hem doğal hem de fresh bir görüntüye sahip olurken, nemli ve ipeksi yapısıyla yüzünüze boyut kazandırabilirsiniz.

Dudak renginize yakın bir dudak kalemiyle çerçeveleyeceğiniz dudaklarınızı, dudak parlatıcısıyla hem parlaklık hem canlılık katabilirsiniz.

İşte bu kadar!

Leave feedback about this

  • Rating