Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Mesken ilanıyla dolandırılan müzikçi Ebru Elver’e davada ikinci şok! Müzikçiye zorla getirme…

Kadıköy Moda’da tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödeyen şarkıcı Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 28 bin TL ödeme yapan Elver eve gittiğinde kapıyı içeriden başkası açınca hayatının şokunu yaşadı. İlk duruşması görülen mahkemede Elver, usulüne uygun tebligata rağmen duruşmaya katılmadı.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da ev ilanlarından tuttuğu evin 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya göre bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü evi tutmak için Akın Tan isimli kişi ile görüştü. Daha sonra şarkıcı Elver evi kiralayan kişi ile birlikte taşınacağı evi görmeye gitti. Ebru Elver evi kiralayan kişiye 6 aylık kirasını peşin ödedi.

ebru elver dolandırııcılık

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “Talihsiz bir olay yaşadık. 15 gün sonra oturduğum evden çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir ev tuttum. Aradım. Buluştuk bana evi gösterdi. Evin içinde bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra eve gitmeye karar verdim. Evde birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Evi kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. Enteresan bir şekilde arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, ev tutarken. Hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bir şey yok.”

ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU!

Dolandırıldığını anlayan Elver, görüştüğü kişiden şikayetçi oldu. İfade veren ünlü isim, “Moda’da bir ev tuttum. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. 10 gün sonra eve gitmeye karar verdim. Evde birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ deyince, ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Evi kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.’yi buldu. Şüpheli Akın T.’nin, söz konusu evi sanki kendisininmiş gibi ilan verip Ebru Elver’e kiraladığını tespit edildi.

Savcılık hileli davranışlarla şarkıcıyı zarara uğratıp haksız menfaat temin eden A. T. hakkında dolandırıcılık suçundan 5 yıla kadar hapis istedi. Hakim karşısına çıkan A.T., ev ilanlarına bakarken Hakan isimli bir kişiyle tanıştığını ve evi onun izniyle kiralığa çıkardığını iddia edip “Aldığım paradan 4 bin lira komisyon alıp parayı Hakan’a teslim ettim, ben suçsuzum” demişti.

ELVER’E DAVADA İKİNCİ ŞOK!

Hakim karşısına çıkan Akın T, ev ilanlarına bakarken Hakan isimli bir kişiyle tanıştığını, onun evini Ebru Elver’e kiraladığını ve parayı da Hakan adlı kişiye verdiğini söyledi. Mahkeme bu iddialar karşısında hem tanık Hakan isimli kişinin hem de müşteki Ebru Elver’in duruşmada dinlenmesini istedi. Şarkıcı ve tanık duruşmaya katılmadı.

MAHKEMEDEN ŞARKICIYA ZORLA GETİRME

Bunun üzerine mahkeme şarkıcı Elver ile tanığın usulüne uygun tebligata rağmen duruşmaya katılmadığını, geçerli bir mazeret de bildirmediğini belirterek zorla getirme kararı çıkardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

CZN Burak ile Bakhtiyor’un yemek videosu büyük beğeni topladı ​

Leave feedback about this

  • Rating