Nisan 22, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Düğünde herkesi ağlatan damattan aşk hikayesi! “Herkes ayrılın diyordu”

Sosyal medyada dolaşan nikah videolarıyla gündeme gelen Burak Sarı ve Ayşenur Sümeyye Çankaya çifti yaşadıkları talihsiz süreci ilk kez anlattı. Kanser hastalığıyla verdikleri mücadele sırasında çevre baskısını dile getiren çift, “Herkes ‘ayrılmalısınız’ diyordu” dedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Sosyal medyada paylaşılan bir nikah videosunda damadın ‘Evet’ demeden önce yaptığı konuşma gündem oldu. Damat Burak Sarı, kanserle mücadelesinde kendisini yalnız bırakmayan, her zaman destek olan müstakbel eşi Ayşenur Sümeyye Çankaya’ya nikah masasında teşekkür etti. O sırada çekilen videoları sosyal medyada herkese duygu dolu anlar yaşattı. 

DÜĞÜN KONUŞMASI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI!

Nikah videolarında damat Burak Sarı, ‘Evet’ demeden önce tüm konuklarının şahitliğinde müstakbel eşine tekrar teşekkür etti. Burak Sarı; “Kısa bir süre önce kansere yakalandım ve bunu atlattım. Bu süreçte yanımdan hiç ayrılmayan, ameliyat ve kemoterapide hep yanımda olan Ayşenur Sümeyye Çankaya’ya bir daha teşekkür etmek istiyorum. Bir ömür evet, evet, evet” dedi. 

Burak Sarı ve Ayşenur Sümeyye Çankaya düğün çekimlerinden

NİŞANLISININ YANINDAN BİR AN OLSUN AYRILMADI!

2020 yılında nişanlanarak hayatlarını birleştirme yolunda ilk adımı atan çiftin nişanlarından kısa bir süre sonra damat Burak Sarı’ya testis kanseri teşhisi konuldu. Bu hastalığı atlatma şansının düşük olduğu söylenen Burak Sarı için herkes  “Ayrılmalısınız” diyordu. Medipol Üniversitesi’nde Diyetisyenlik bölümünü bitiren Ayşenur Sümeyye Çankaya, yaşadıkları zorlu süreç boyunca etrafındaki çoğu insanın Bu ilişki yürümez ayrılmalısın dediğini söyledi. Tüm söylenenlerin aksine tedavi süresi boyunca nişanlısının yanından bir an olsun ayrılmayan Ayşenur Sümeyye Çankaya’nın o dönemde Burak için kemoterapi ilaçlarını hazırladığı, serumlarını kendi eliyle taktığı hatta iştahı kesilen Burak’a kaşıkla yemek yedirdiği öğrenildi. 

Burak Sarı ve Ayşenur Sümeyye Çankaya

OĞLU OLDU!

Şişli Meslek Yüksekokulu’nda Acil Tıp Teknisyenliği eğitimi alan Burak Sarı, kanser süresi boyunca aynı zamanda COVID ile de mücadele ediyordu. Burak Sarı’nın hastalığı yenmesinin ardından çift, 1 Temmuz 2021’de nikah masasına oturdu. Hastalığı eşinin desteğiyle yendiğini dile getiren Burak Sarı şimdi ise baba olmanın mutluğunu yaşıyor. 5 Haziran 2023’te oğulları Ali Güneş’i sağlıklı bir şekilde kucaklarına alan çift röportajlarını “Değil kanser, tüm dünya üstümüze gelse aşkımızla onu da yenerdik…” sözleriyle sonlandırdı. 

Burak Sarı ve Ayşenur Sümeyye Çankaya kanser tedavisi sürecinde

“İNTERNETTE GEZERKEN KENDİ HAYATIMIZA DENK GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEZDİM”

Nikah videolarını Instagram hesabından paylaşan Burak Sarı, paylaşımının gündem olmasıyla videoya açıklama ekledi. Açıklama kısmına uzun bir yazan Sarı, o süreci şu sözler ile anlattı. Burak Sarı; “2020 Ekim’de nişanlandık 5 ay sonra 2021 Mart ayında kanser tanısı koydular. Tanı koyulduğu zaman direkt hastaneye yatırdılar. Gece yanımda kaldı hala nişanlıydık. Eşim de, ben de liseden hemşire çıkışlıyız kemoterapi zamanında ilaçlarımı kendisi taktı. Yastığımı kendisi düzeltti. Bir sözlük yazarı bizi seanslarda görmüş, o yazmış. İnternette gezerken kendi hayatımıza denk geleceğimizi hiç düşünmezdim.” dedi.

Burak Sarı kanser tedavisi sürecinde

“SAÇIM, SAKALIM DÖKÜLMEZ SANIYORDUM”

Tedaviye karşı ön görülerinin olmadığını dile getiren Burak Sarı, yazısına şu şekilde devam etti. Sarı; “Saçım, sakalım dökülmez sanıyordum… Bir gün çorbama kaşığı daldırınca sakallarımı kasede gördüm. O gün tanıştım ilaçların yan etkisiyle. İlaç seanslarında dinlediğim bazı şarkıları duyunca hala midem bulanıyor. Sözlük yazarı ‘bu sevgi o çocuğu iyileştirecek eminim’ diyerek bitirmişti yazısını. Beni eşimin sevgisi kurtardı. Geceme gündüz oldu, karanlığıma Güneş gibi doğdu o dönemde. Tanıdan 4 ay sonra 11 Temmuz’da hastalıkta ve sağlıkta yeminini ettik ama biz yemini tutacağımızdan emindik.” ifadelerini kullandı. 

Burak Sarı, Ayşenur Sümeyye Çankaya ve oğulları

“UMUDUM HER ZAMAN EŞİMDİ”

Motivasyonlarının sevgi olduğunu söyleyen Burak Sarı, herkes için umut dolu konuştu. Sarı; “Hastalık için umut lazım dediler. Umudum her zaman eşimdi… Şimdi bakınca hepsi güzel bir anı sadece. Tamamen iyileştim çok şükür. Yazarın dediği gibi sevgi her şeyi iyileştirir arkadaşlar. Bu yazıyı da umudun bittiği yerde izleyenlere bir faydam olursa diye paylaşmak istedim. Çünkü herkes bu hastalıktan utanıp gizli tuttuğu için ihtiyacım olduğu anda kimseye tecrübelerini soramadım. Sağlıcakla kalın.” diyerek yazısını sonlandırdı.

Leave feedback about this

  • Rating