Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

“Serçenin Gözyaşı” sineması 20 Ekim’de sinemalarda! Serçenin Gözyaşı sineması konusu nedir?

Bugüne kadar kadına şiddet konusuna dikkat çeken en büyük prodüksiyon olan “Serçenin Gözyaşı” filminin vizyon tarihi belli oldu. Ezilen, şiddete, tacize maruz kalan, öldürülen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen kadınların yaşamlarına mercek tutan “Serçenin Gözyaşı” Filmi, 20 Ekim 2023’te sinemaseverlerle buluşacak.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

İzleyenleri derinden etkileyecek dramatik hikayesi ve usta oyuncu kadrosuyla ilgi odağı olacak filmin 10 Mart 2023’te vizyona girmesi planlanmış ancak ülkemizi derinden sarsan deprem faciası nedeniyle gösterim tarihi ertelenmişti.

Yapımcılığını Reborn TV/Çağla Başak Çobanoğlu, yönetmenliğini Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın üstlendiği filmin hikayesini, Gazeteci Ali Eyüboğlu kaleme aldı. “Serçenin Gözyaşı” Filmi’nin gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan senaryosunu ise ‘Altın Kalem’ ödüllü yazar Şengül Boybaş yazdı.

Serçenin Gözyaşı’nın sinemaseverlere bir de sürprizi var! Eserleri ve sesiyle yıllardır müzikseverlerin gönüllerinde taht kuran merhum sanatçı Ahmet Kaya’nın dillere pelesenk olmuş bir eseri filmde yer alacak. Sanatçıyı özleyenler, bu dramatik hikayeyi izlerken onun sevilen eserini dinleyecek ve gözyaşlarını tutamayacaklar.

TAMER KARADAĞLI HAKİM ROLÜNDE!

Gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan çarpıcı senaryosu ve usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekecek, kadına şiddeti ele alan bugüne kadar çekilen en büyük prodüksiyon olan  “Serçenin Gözyaşı”nda,  ünlü sanatçı Yeşim Salkım avukat rolünü canlandırıyor. Filme, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı hakim rolüyle, usta gazeteci, televizyoncu Özlem Gürses de sunucu olarak konuk oluyor.

KADINLARDAN GÜÇ BİRLİĞİ

Sinema sektöründeki kadınlardan, mağdur kadınları anlatan ve onlara mücadele gücü aşılayan “Serçenin Gözyaşı” filminin yönetmen koltuğunda yine ödüllü bir isim Aysun Akyüz Mehdiabbas oturuyor. Yapımcı Çağla Başak Çobanoğlu, kadın oyuncular,  filmin müziklerini hazırlayan Zeynep Alasya, kamera arkasında yer alan onlarca kadın çalışanın birlikte güç birliği oluşturduğu film, sinemada kadına şiddeti konu alan en önemli eserlerden biri olarak Türk Sinema Tarihi’ne geçecek. Psikolojik danışmanlığını Uzman Psikolog Yelda Başaran’ın üstlendiği “Serçenin Gözyaşı”, sanat dünyasının usta isimleriyle genç yeteneklerini buluşturan bir yapım olarak da dikkat çekecek.

SERÇENİN GÖZYAŞI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

“Kocası Mesut tarafından dövülen ve her türlü şiddete uğrayan Emine’nin hayatı bir gece yarısı yaşadığı korkunç bir olayla altüst olur. Kocasının şiddetine karşı koymaya çalışırken onu yaralayan Emine’nin avukatlığını mağdur kadınların davalarıyla ilgilenen ve bu konuda yaptığı başarılı projelerle tanınan avukat Ayten Çetiner üstlenir. Büyük bir tesadüf eseri Emine, Ayten’in annesi ile aynı köydendir… Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bu köyde yaşananlar, ‘geçmişin geleceğin aynası’ olduğu tezini güçlendirmektedir…”

Leave feedback about this

  • Rating