Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Milyoner şampiyonu Rabia Birsen Göğercin birinci kere anlattı! His dolu anlar yaşadı

Son zamanlarda Türkiye’nin gündemi haline gelen ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasına katılarak 1 milyonluk ödülü kazanan Rabia Birsen Göğercin, hakkında merak edilenleri yanıtladı. Yaşadığı talihsiz kazadan sonra hiç isyan etmediğini dile getiren Göğercin, “Hep çok pozitif bir insandım” dedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasına katılarak 1 milyonluk ödülü kazanan Rabia Birsen Göğercin, Takvim’e verdiği röportajda duygu dolu anlar yaşadı. Kolunu kıyma makinesi kaptırdığı talihsiz olay üzerine kolunu kaybeden Rabia Birsen Göğercin, yaşadığı sürecin ayrıntılarını dile getirdi. Rabia Birsen Göğercin; “Bir gün iki kolum, iki bacağım olmasa bile ben eksik değilim.” dedi. 

“SİZİ SİZ YAPAN DEĞERLER HER ZAMAN DEVAM EDİYOR”

Hayata karşı hep pozitif bakmanın gerekliliğini vurgulayan Rabia Birsen Göğercin, müstakil bir evde doğup orada büyüdüğünü ve geleceğe yönelik hayaller kurduğundan bahsetti. Rabia Birsen Göğercin verdiği röportaj sırasında, Bence kimse kendini eksik görmemeli, bir süre sonra ne olacağımız belli değil. Bir gün iki kolum, iki bacağım olmasa bile ben eksik değilim. Çünkü şöyle bir şey var. Sizi siz yapan bacaklarınız mı? Değil. Sizin fikirleriniz, davranışlarınız, sizi zihniniz siz yapıyor. Aklınız yerinde olduğu sürece, üretebildiğiniz sürece, düşünebildiğiniz sürece sizi siz yapan değerler her zaman devam ediyor. Dediğim gibi bir gün iki bacağım ve iki kolum olmayabilir. Ama bu beni ben yapan hiçbir değeri değiştirmez.” şeklinde konuştu. 

“ELİMİ MAKİNEDEN ÇIKARSALARDI ŞİDDETLİ BİR KAN KAYBI YAŞAYABİLİRDİM”

Rabia Birsen Göğercin, başından geçen talihsiz kazayı anlattı. Göğercin; “O sabah biz kurban kesmeye gittik sonra ailem etlerle ilgilenirken ben de dükkana yardım etmeye gittim. Akşam 9 gibi oldu demirdöküm bir makine olduğu için elimi çıkaramadılar.  Sadece itfaiye ekipleri makineyi biraz küçülttüler. Sonra karnıma koydular o şekilde hastaneye gittik. Zaten çıkarsalardı elim sıkıştığı için şiddetli bir kan kaybı yaşayabilirdim.” dedi. 

“ACI SİZİ ÇOK YORUYOR”

Bilincinin kapanma ihtimaline karşı bir şey söylenmediğini ifade eden Rabia Birsen Göğercin; “Etrafımdakilerle konuşarak bekledim. Sonra zaten acı sizi çok yoruyor. Bitkin düştükten sonra başka bir makine ile kıyma makinesi küçültülmeye çalıştılar. O sırada metalden kaynaklı aşırı bir ısınma oluyor. Ben zaten artık çok yüksek seslenemiyordum. Yanımdakilere ‘Ben size söyleyeyim yandığını siz de onlara söyleyin mola versinler’ dedim. Sonra doktorum karşıladı beni ‘Hoş geldin’ dedi ‘Hoş buldum’ dedim. Sonra bir perde gerdiler kolumu görmeyeyim diye. Orada doktor dedi; ‘Bak 1 saatten kısa bir süre kalmış 2 saattir orada ayaktasın kesmek zorundayız.’ diye. Ben de kesin dedim.” ifadelerini kullandı.

“İLK ANDA FARK ETMİŞTİM”

Ardından “O an çok yüksek bir acı hissediyorsunuz. Sürekli sinir uyarılıyor. Yalnızca  fiziken değil, ruhen de yoruluyorsunuz. Ben zaten ilk anda fark etmiştim kolumun kesileceğini. Yaşadığım için mutluyum. Doktor da yalnızca 1 saat süre kaldığını söylemişti. Onların da yapabileceği bir şey yoktu.” diyerek devam etti.

 “KAZANDIĞIM PARA İLE BABAMA BİR HOBİ BAHÇESİ ALACAĞIM” 

Taktığı biyonik kolun alınması için babasının bir ev sattığı söylenen Rabia Birsen Göğercin, konuya dair açıklamada bulundu. Göğercin; “İlk başta ben istemiyordum. Çünkü piyasada yüksek meblağları var. Babam da tam tersi, ilk günden beri hep almak istiyordu, araştırıyordu. Bir mülkümüz vardı, normalde onu satıp hobi bahçesi alacaktı. Ama onun yerine bu eli aldık. İyi ki de almışız çünkü babam çok mutlu. Şimdi ben de kazandığım para ile babama bir hobi bahçesi alacağım.” dedi. 

Leave feedback about this

  • Rating