Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Haberler

Manisa’da Tuhafiye Dükkanı Hırsızların Hedefi Oldu

MANİSA’da işlettiği tuhafiye dükkanından sattığı malzemeler sürekli çalınan Münevver Gökgöz (43), güvenlik kamerası görüntüleriyle birlikte polise şikayette bulundu. Önlem almak için ‘Kamerayla izleniyorsunuz’ yazılı kağıdı dükkana asmasına rağmen hırsızlığın sürdüğünü beilrten Gökgöz, “Son zamanlarda hırsızlık vakaları çok arttı. Bu nedenle yara alıyoruz. İnsanlardan duyarlı olmalarını istiyorum” dedi.

Şehzadeler ilçesindeki evli, 1 çocuk annesi Münevver Gökgöz’ün işlettiği tuhafiye dükkanı hırsızların hedefi oldu. İlk olay mayıs ayında meydana geldi. Gökgöz, dükkandaki paspası bulamayınca güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Gökgöz, kimliği belirsiz bir kadının koltuk altına sıkıştırdığı paspasla dükkandan ayrıldığını gördü. Bir süre sonra sattığı malzemelerin günden güne eksildiğini fark eden Gökgöz, kamera görüntülerini incelemeyi sürdürdü. İki-üç güne bir kimliği belirsiz kişilerin gelip, hırsızlık yaptığını tespit eden Gökgöz, güvenlik kamerası görüntüleriyle birlikte polise şikayetçi oldu. Görüntüleri incelemeye alan polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

‘SON ZAMANLARDA HIRSIZLIK VAKALARI ÇOK ARTTI’

Gökgöz, hırsızlık olaylarına önlem almak için ‘Kamerayla izleniyorsunuz’ yazılı kağıdı dükkana astı ancak çare olmadı. Hırsızlık olaylarının önüne geçemeyince eşi Ahmet Gökgöz’ün de dükkanda kendisine yardım etmeye başladığını belirten Gökgöz, şüphelilerin yakalanıp cezalandırılmasını istediğini söyledi. Gökgöz, ‘İş yerim gün içerisinde çok yoğun oluyor. Birtakım hırsızlık olaylarına maruz kalıyoruz. Bu nedenle yara alıyoruz. Son zamanlarda hırsızlık vakaları çok arttı, artık gözümüzün önünden alıp gidiyorlar. İhtiyaç sahibi olduklarını söyleseler, ücretsiz veririz ama herhangi bir korkuları olmadığı için hırsızlık yapmayı sürdürüyorlar. Esnaf olarak çare arıyoruz. Neredeyse gün hırsızlık olayı yaşıyoruz. Gördüklerimiz var, göremediklerimiz var. Arkasından yakaladıklarımız var, çaldığı malzemeyi çantasından çıkarıp, aldıklarımız var. Yakalayınca iftira attığımızı söyleyenler de oluyor ama kamera kayıtlarıyla kanıtlıyoruz. İnsanlardan duyarlı olmalarını istiyorum. İnsanlarda Allah korkusu olmalı, haramı ve helali bilmeli, bu şekilde emeklerimizi çalmamalı” diye konuştu.(DHA)

Kaynak: sondakika. com

Leave feedback about this

  • Rating