Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Göksel konserine gitti duyma yetisini kaybetti! 400 bin liralık tazminat davası açtı

Şarkıcı Göksel’in 7 Temmuz’da Harbiye’de gerçekleşen konserine giden Selin Gül’ün kafasına, konser esnasında ateşlenen havai fişekler sebebiyle demir parçası düştü. Kaza sonrası sol kulağında yüzde 65 engel oluştuğunu söyleyen Selin Gül, 400 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Spor Eğitmeni Selin Gül, 7 Temmuz 2023’te arkadaşlarıyla birlikte, İBB Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda şarkıcı Göksel’in konserini izlemeye gitti. Sahneye yakın bir noktada oturan Selin Gül’ün başına, konser sırasında sahne platformuna bağlı havai fişeklerin görsel şov amacıyla ateşlenmesiyle platformdan kopan bir demir parçası düştü. Platformdan düşen parça, Selin Gül’ün başına çarptıktan sonra başka bir kadını da elinden yaraladı. Kanlar içinde kalan kadın, hastaneye kaldırıldı.

“GÖKSEL’İN EKİBİ TEHDİT ETTİ”

Gül, tedavi sürecinde konser organizasyonunu gerçekleştiren şirketin avukatı ve daha sonra Göksel’in menajeri ile iletişim halinde olduğunu ve hastane masraflarının karşılanacağı sözünü aldığını belirtirken, masraflarının karşılanmaması üzerine şikayetçi olarak hukuki süreç başlattı. Geçirdiği kaza sebebiyle bir kulağında yüzde 65 duyma kaybı oluştuğunu ve hastane masraflarını karşılayabilmek için bu süreçte otomobilini de sattığını ifade eden Selin Gül, şarkıcı Göksel’in ekibinden tehdit aldığını da ifade etti. Konserde yaşanan kazanın cep telefonu kamerası görüntüsü, sosyal medya ve kamuoyunda da tartışma konusu olmuştu. Gökselin ekibinden menajer Banu Göksever, kaza sonrası Göksel’in Selin Gül’ü arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini, konunun muhatabının Göksel olmadığını belirterek iddiaların asılsız olduğunu ifade etti. Selin Gül ve avukatı Esra Zirekoğlu kaza anını ve sonrasında yaşananları anlattı.

“KULAĞIMDA YÜZDE 65 DUYMA KAYBI OLDU”

Olay sonrası yaşadıklarını anlatan Selin Gül, “7 Temmuz akşamı Harbiye Açık Hava Konserinde Göksel Hanım’ı dinlemeye gittim. Arkadaşımla beraber protokol ikinci sırada oturuyorduk. Maalesef o akşam havai fişek patlatıldığı sırada; havai fişeğin bağlı olduğu demirle birlikte havai fişek aynı anda kafama düşüyor, kafamdan arkamdaki bayana sekiyor. Benim alnıma, kafama dikiş atıldı. Burada gördüğünüz üzere yanıklar var hala geçmedi. Üç ay bitti, iz olarak kaldı. Daha sonrasında da maalesef öğreniyorum ki kulağımda yüzde 65 duyma kaybı oluyor kazadan dolayı” dedi.

Leave feedback about this

  • Rating