Mayıs 21, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

GastroANTEPçocukları da unutmadı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığının iş birliğinde gerçekleştirilen GastroANTEP Kültür Yolu Festivali çocukları da unutmadı. Çocuklar için dolu dolu etkinliklerle yapan GastroANTEP, çocukların yüzlerinde gülümseme oluşturmaya devam ediyor.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen GastroANTEP Festivali Kültür ve Turizm Bakanlığının Kültür Yolu Festivali ile birleştirilerek daha zengin içerikleri ile gazi şehirliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Festival Park’ta yer alan çocuk etkinlik alanlarına gelen aileler çocuklarıyla birlikte eğlenceli anlar yaşıyor.

MİNİKLER SANAT VE OYUNLA İÇ İÇE

Çuval yarışı, halat çekme, koca ayak, limbo, oyun parkuru, yüz boyama gibi eğlenceli oyunların oynandığı alanda cam boyama, ahşap boyama, seramik biblo, yöresel kaşık kukla, tesbih yapımı, maske tasarım, mozaik, çim adam, kum boyama atölyesi gibi birçok etkinlik atölyeleri ile minikler sanatla ve oyunla dolu keyifli vakit geçiriyor.

Festival Park’ta eğlenceli anlar yaşadığını dile getiren 11 yaşındaki Muhammed, festivalle ilgili şunları söyledi:
“Çok güzel şeyler var burada. Ücretsiz olarak eğleneceğimiz bir sürü etkinlik var. Konserler, ünlü kişiler, yazarlar var. Burayı ben çok sevdim. Her gün geliyoruz. Çok güzel bir yer. Herkesin gelmesini tavsiye ediyorum. Bisiklet sürerek smothie kazandım.” açıklamasında bulundu.

Leave feedback about this

  • Rating