Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Emine Erdoğan, Afrikalı bayanlara umut oldu! Desteklediği proje ile…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen Afrika El Sanatları ve Kültür Evi, Afrikalı kadınların gelir kapısı oldu.

Afrikalı kadınların ortaya koyduğu el emeği ürünlerinin satılarak onlar için bir gelir sağlanmasının hedeflendiği Afrika El Sanatları ve Kültür Evi (Afrika Kültür Evi), Emine Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilerek emeğin ve adil bir pazar anlayışının simgesi haline geldi. Kültür evinde şu an Afrika kıtasının 34 ülkesinden gelen ürünler satışa sunuluyor.

Emine Erdoğan Afrikalı kadınlara umut oldu

“SAYIN EMİNE ERDOĞAN’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE…”

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Fildişi Sahili İş Konseyi Başkanı ve Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı İhsan Şahin, Afrika Evi’nde yürütülen çalışmalar sayesinde Afrika’daki kadın emeği sömürüsünün engellendiğini ifade etti. Şahin faaliyetlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Batı Afrika’da bir kadın çanta veya hırka yapıyor. O ürünü birileri orada 50 cente alıyor, Fransa’da bir mağazada 500 dolara satıyorlar. Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde bizler ise Afrikalı kadınlara işi öğretip, evinde veya köyünde yaptığı ürünü endüstrileştirerek ‘Afrika Evi’ markasıyla önce Türkiye, sonra da dış pazarlarda alıcılarla buluşturuyoruz. Afrika’da üretilen el emeği ürünlerin markalaştırılması, dünyaya bu marka ile gönderilmesi, bu markadan edinilen kazancın da gerçek sahibi olan Afrikalı kadınlara ulaştırılması için çalışıyoruz. Burada Türkiye, kar amacı gütmüyor.”

Emine Erdoğan Afrikalı kadınlara gelir kapısı açtı

Leave feedback about this

  • Rating