Kasım 28, 2023
İstanbul,Türkiye
Nasıl yapılır?

Disney+ hesabı nasıl silinir? Abonelik iptali nasıl yapılır?

Yaklaşık 1 yıl önce Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney+, geçtiğimiz temmuz ayından beri ülkemizdeki kullanıcıları tarafından büyük bir boykot altına alındı ve hesap kapatma akımı başlatıldı. Bunun en büyük nedeni de beklenen yerli içeriklerin iptal edilişi ve başka platform/kanallara devredilişi oldu. Peki Disney+ hesabımı nasıl kapatırım? İşte Disney+ hesabını silme yöntemi…

Disney+ hesabımı nasıl kapatırım? Disney+ hesabını silme yöntemi!

Disney+ hesabınızı silmek için:

 1. Bir bilgisayar veya mobil tarayıcı üzerinden Disney+ hesabınızda oturum açın.
 2. Profilinizi seçin.
 3. Hesap bölümünü seçin.
 4. Ayarlar bölümünden Hesabı Sil’i seçin.
  • Doğrudan Disney+ tarafından faturalandırılıyorsanız ve Hesabı Sil seçeneği sizin için kullanılabilir durumda değilse bu halen aktif bir üyeliğiniz olduğu anlamına gelir; üyeliğinizi iptal edin ve ardından bu adımı tekrar deneyin.
  • Üçüncü bir taraf üzerinden faturalandırılıyorsanız bu adımı uygulayabilirsiniz, ancak aktif üyelikleriniz için fatura kesilmeye devam edilebilir; sizden ücret alınmaması için hesabınızı silmeden önce ilgili üçüncü taraf üzerinden üyeliklerinizi iptal etmeyi lütfen unutmayın
 5. E-posta adresinizi girin ve Devam Et’e tıklayın.
 6. Parolanızı girin ve Oturum Aç’ı seçin.
 7. Disney+ hesabınızı silme işlemiyle ilgili ayrıntıları kontrol edin ve Devam Et’i seçin.
 8. Gelen kutunuza giderek Disney+’tan 6 haneli doğrulama kodunu içeren bir e-posta gelip gelmediğini kontrol edin.
 9. E-posta adresinizi doğrulamak için kodu girin ve Devam Et’i seçin.
 10. Sil’i seçin.

Disney+ üyeliğiniz Disney+ tarafından faturalandırılıyorsa üyeliğinizi iptal ettikten sonra mevcut fatura döneminizin bitimine kadar Disney+’a erişmeye devam edebilirsiniz. Disney+ hesabınızı silme işlemi, üyeliğinizin sona ermesinin ardından gecikmeksizin gerçekleştirilir.

Disney+ üyeliğiniz üçüncü bir taraf üzerinden faturalandırılıyorsa ve Disney+ hesabınızın silinmesini talep ederseniz Disney+’a erişiminizi hemen kaybedersiniz. Bunun ardından Disney+ hesabınızı silme işlemini gecikmeksizin tamamlarız. Hesabınızı silmeden önce aktif üyeliklerinizi iptal etmediğiniz takdirde fatura kesilmeye devam edilebileceğini lütfen unutmayın.

Leave feedback about this

 • Rating