Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Afrikalı damatlar serisine bir yenisi daha eklendi! Tanzanyalı Omary, Mersinli İrem evlendi

Mersinli İrem Cansu Gürsoy, üniversite eğitimi sırasında tanıştığı Tanzanyalı Omary Saleh Mgembe ile evlendi. Tanzanya’dan Mersin’e uzanan aşk hikayesi sosyal medyada gündem oldu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Ankara’da diyetisyenlik yapan  İrem Cansu Gürsoy, okuduğu üniversitede tanıştığı Doğu Afrika ülkesi Tanzanya’dan eğitim için Türkiye’ye gelen Omary Saleh Mgembe ile dünyaevine girdi.

AFRİKALI DAMATLAR SERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ! 

Erdemli ilçesindeki bir etkinlik salonunda düzenlenen düğüne basının davet edilip, görüntülerin tüm medyaya servis edilmesi dikkat çekti. Çiftin Çiftin ikinci düğününün Tanzanya’da yapılacağı öğrenildi.

TANZANYA’DAN MERSİN’E UZANAN AŞK HİKAYESİ

Diyetisyen İrem Cansu Gürsoy, gazetecilere, eğitimi döneminde farklı üniversitelerde okudukları Omary ile arkadaşı aracılığıyla tanıştığını söyledi.

Uzun süren arkadaşlıklarının ardından evlenmeye karar verdiklerini anlatan Gürsoy, “Omary artık benimle evlenerek Mersinli oldu. Türkçesi çok iyi, Türkiye’yi de çok seviyor. Çok mutluyuz.” dedi.

“TÜRK KIZIYLA EVLENECEĞİMİ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Almanya’da özel bir firmanın yazılım mühendisi olan Omary Saleh Mgembe de eğitimi sırasında İrem’in kendisine yardımcı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Ortak arkadaşımız sayesinde tanıştık. Türkçem çok iyi değildi, İrem bana çok yardım etti. Şimdi birlikteyiz ve düğünümüz yapılıyor. Türkiye’de bir Türk kızıyla evleneceğimi hiç düşünmemiştim. İrem’i görmeden önce böyle bir şey düşünmüyordum. Sadece eğitim için gelmiştim ama İrem’i bulduğumda fikrim değişti.”

Gelinin babası Ramazan Gürsoy da kızının evliliğini desteklediğini kaydetti.

Leave feedback about this

  • Rating