Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Afrika Kültür Konutu Derneği ve Afrika Birliği ortasında mutabakat zaptı imzalandı!Emine Erdoğan…

Emine Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla hayırseverleri Afrikalı kadın ve çocuklara destek kapısı olan Afrika Kültür Evi’ne davet etmişti. Erdoğan son paylaşımında Afrika Birliği ile Afrika Kültür Evi Derneğimiz arasında imzalanan iş birliği protokolüne yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan, hayırseverleri 2015‘teki Etiyopya ziyaretiyle başlayan serüvenden bir proje, kardeşlik duygusundan da bir ev doğduğunu belirttiği Afrikalı kadın ve çocuklara destek kapısı olan Afrika Kültür Evi‘ne davet etmişi. Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hayırseverlere çağrıda bulunmuştu. Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurul toplantılarının devam ettiği New York’ta Afrika Kültür Evi Derneği ve Afrika Birliği arasında mutabakat zaptı imzalandı.

Afrika Kültür Evi Derneği ve Afrika Birliği arasında mutabakat zaptı imzalandı

“HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Afrika Kültür Evi sosyal medya hesabı üzerinden “Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurul toplantılarının devam ettiği New York’ta Afrika Kültür Evi Derneği ve Afrika Birliği arasında mutabakat zaptı imzalandı” notuyla paylaştığı gönderiyi kendi hesabı üzerinden yeniden yayınlayan Emine Erdoğan paylaşımında “Afrika Birliği ile Afrika Kültür Evi Derneğimiz arasında imzalanan iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. Derneğin geleceği için son derece önemli bulduğum bu adımla beraber @AfrikaKulturEvi, Afrika Birliği nezdinde resmi statüye ulaştı. Adil ve eşit bir pazar anlayışıyla, Afrikalı kadın ve çocuklara gelir kapısı olan derneğin böylelikle uluslararası alanda da gücüne güç katacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Afrika Birliği ile Afrika Kültür Evi Derneğimiz arasında imzalanan iş birliği protokolü

NE OLMUŞTU?

Emine Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Açıldığı günden bugüne Afrikalı kadın ve çocuklara destek kapısı olan kültür evi, emeğin, özverinin ve adil bir pazar anlayışının simgesi. Ülkemizde öğrenim gören Afrikalı öğrencilerin de sık sık ziyaret ettiği derneğin kapısı, çeşitli kültürel etkinliklerle herkese açık. Gönlü yüce tüm hayırseverlerimizi Afrika Kültür Evi’ne davet ediyor, eşsiz coğrafyayı yakından tanımalarını, güzellikleriyle tanışmalarını temenni ediyorum.”

Emine Erdoğan Afrika Kültür Evi

Leave feedback about this

  • Rating