Mart 3, 2024
İstanbul,Türkiye
Nasıl yapılır?

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme [Nasıl yapılır?]

Neredeyse tüm işimizi telefon ile hallettiğimiz günümüzde bir çağrıdan diğerine geçebiliyoruz. Fakat aynı anda birden fazla kişi de bizleri arayabiliyor. Böyle bir durumda ise kimin aradığını görerek konuştuğumuz kişiyi beklemeye almamız gerekiyor. Telefonla konuşurken gelen aramayı görme işlemi nasıl yapılır? Bu soruyu cevapladığımız rehberimizde çağrı bekletme özelliğini nasıl aktif edeceğinizi anlatıyoruz.

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme – Çağrı bekletme

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme yani çağrı bekletme işlemi için birden fazla yöntem bulunuyor. Bunların bir kısmı Android cihazlar için geçerliyken bir kısmı da iOS, yani iPhone kullanıcılarının yapması gereken ayarlar oluyor.

Öncelikle bahsetmiş olduğumuz bu çağrı bekletme veya gelen aramayı görebilme özelliğinin Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell başta olmak üzere tüm operatörlerde ücretsiz olduğunu belirtelim. Yalnızca sizi arayan kişinin dakikalarından düşecektir.

Bu doğrultuda ilk olarak operatörünüzle görüşerek bu özelliğin kullanılabilir olduğundan emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat neredeyse tüm operatörler ve cihazlar desteklediği için bir sorun olmayacaktır.

Android kullanıcılarının yapması gerekenler:

  • Telefonunuzdan Rehber uygulamasına girin.
  • Sağ veya sol üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayarak (Ayarlar simgesi de olabilir) Ayarlar’a dokunun.
  • Açılan sayfa üzerinde Diğer Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  • Burada Arama Bekletme şeklinde bir özellik olacak, bunu aktif hale getirin.

iOS kullanıcılarının yapması gerekenler:

  • Ana sayfa üzerinden Ayarlar ikonuna tıklayın.
  • Açılan pencere içerisinde aşağı kısımda bulunun Telefon şeklindeki uygulama simgesini veya ismini tıklayın.
  • Burada Arama Bekletme şeklinde bir ayar göreceksiniz. Aktif hale getirin.

Eğer yukarıdaki adımları yaptığınız halde bir sonuç alamadıysanız telefonunuzdan arama kısmına gelin ve *#43# yazarak arama tuşuna basın. Bu sayede çağrı bekletme özelliği kapalı durumda ise aktif olacaktır. Daha sonra ayarlardan tekrar kontrol edebilirsiniz.

– Telefonla konuşurken gelen aramayı görme işlemini tamamladınız mı? Çağrı bekletme hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Rating