Mayıs 21, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Murat Kekilli bir unsur imza attı! Yapay zekalı müzik klibi gündem oldu

Ünlü sanatçı Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla sevenlerine müjdeli bir haber verdi. Yeni şarkısı ‘Küs Martı’nın klip çalışmasında alışılagelmişin dışında bir yol izleyen Kekilli’nin müzik klibi büyük beğeni topladı.

YASEMİN.COM / NURSENA AKBABA

“Salını Salını”, “Bu Akşam Ölürüm” ve “Karagözlüm” gibi birbirinden hit parçalarla hafızalarda yer edinen Murat Kekilli, geçtiğimiz ay “Küs Martı” ismini verdiği yeni çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu.

Murat Kekilli

Güçlü sesi ve kendine has tarzıyla adından söz ettiren ünlü sanatçının yeni çalışması müzikseverlerden tam not aldı. Kısa sürede gündem olan parçayı özel kılan şey ise yalnızca sözleri ve ritmi değil ‘yapay zeka’lı klibi oldu. 

Murat Kekilli Küs Martı müzik klibinin kapak fotoğrafı

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımızın neredeyse her alanında köklü ve aktif bir rol oynamaya başlayan yapay zeka, özellikle sosyal medya destekli içeriklerde önemli bir yer ediniyor. Ses taklidi, orijinalinden ayırt edilmesi zor görsel içerikler ve metinler düzenleyebilen yapay zeka aracılığıyla artık çeşitli kısa film ve klipler de oluşturulmaya başlandı.

“YAPAY ZEKA İLE ÇEKİLMİŞ İLK KLİPLERDEN BİRİ”

Türkiye’de müzik alanında yapay zekadan faydalanarak ilk adımı atan kişilerden biri olmanın mutluluğunu yaşayan Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yeni klip çalışmasını paylaşarak “Biraz da neşemizi bulmayalım mı arkadaşlar ? “Küs Martı” yapay zeka ile çekilmiş ilk kliplerden birisi. Memnuniyetinizi duymayı gerçekten çok isterim.” ifadelerini kullandı.

Leave feedback about this

  • Rating