Nisan 23, 2024
İstanbul,Türkiye
Yaşam tarzı

Hastalıkta ve sıhhatte kelamının örnekleri oldular! Alzheimer hastalığına yenik düşmediler

Evlenirken söylenen ‘Hastalıkta ve sağlıkta’ sözünün hakkını veren Zekire – Nizamettin çifti, evli gençlere örnek oluyor. 65 yıllık evliliklerinde geçirdikleri zor zamanları ve 5 yıldır Alzheimerla mücadele eden eşine gözü gibi bakan Zekire Ilgaz söylediği sözlerle dikkat çekiyor.

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz günlerde oğlu ve gelininin yakından ilgilendiği 65 yıllık evli Zakire Ilgaz (83) ve Nizamettin Ilgaz (86) çiftinin evlerine konuk oldu. 2018 yılından beri Alzheimer hastası olup 2 yıldır yatalak olan Zakire teyze ile ona bakmak için mücadele eden eşi Nizamettin amcayı ziyaret eden ekipler, yaşlı çifti mutlu etti.

Eşinin yanında olmak için ve ona daha iyi bakabilmek için dükkanını kapattığını söyleyen Nizamettin amca, erkek kuaförü olarak uzun yıllar mesleğini icra ettiğini belirterek, “Zakire hanım ile 1958 yılından bu yana evliyiz. 65 seneyi bulduk. Bu sürede çok şeyler yaşadık” ifadelerini kullandı.

“BİRÇOK ŞEY YAŞADIK SONUNDA EVLENDİK”

Eşi ile nasıl tanıştıklarını anlatan Nizamettin amca,  “O zamanlar telefon yok araba yok. Bir düğünde arkadaşımın ablasının vasıtasıyla gördüm. Birkaç kere daha gittik geldik, görüştük. Âşık oldum. Dükkanı kapattıktan sonra gece yarısı bisikletle Yukarı Karaköy’e giderdim. Birçok şey yaşadık sonunda evlendik. İkisi kız, biri erkek 3 çocuğumuz var” dedi.

“EVLİLİĞİN SIRRINI PAYLAŞTI”

Yeni evlenenlere ve evlenecek olanlara tavsiye veren Nizamettin amca, Severek evlensinler, evlenmeden önce birbirlerini tanısınlar ve birbirlerini anlamaya çalışsınlar. O şekilde çok mutlu olurlar. 65 sene boyunca biz birbirimize danışmadan iş yapmadık. Eşimin rızasını alarak yaptım. 65 yılımız çok güzel geçti. Pişman olduğum hiç bir şey yok. Dünyaya bir daha gelsem aynı ahlak üzerine yine eşimle beraber olmayı isterim. Zorluklar yaşadık çok şey gördük ama birbirimizi hiç bırakmadık.”

Leave feedback about this

  • Rating