Mart 3, 2024
İstanbul,Türkiye
Haberler

Continental TransAnatolia’da General Tire Lastikleri ile Heyecana Ortak Oldu

Dünyanın en iyi ralli raid yarışlarından biri kabul edilen TransAnatolia, Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle bu yıl Samsun’da başlayıp 9 Eylül’de İzmir’de tamamlandı. Bu heyecanlı maceranın lastik sponsorluğunu bu yıl da Continental markalarından General Tire üstlendi. General Tire; 7/24 kesintisiz ralli keyfi için üstün performans sunan ve çamurlu, kumlu, taşlı yollarda yol tutuş performansıyla öne çıkan Grabber AT3 lastikleriyle yarışçılara eşlik etti. Continental, bu yıl Volkswagen Ticari Araç markasıyla gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde markanın premium pick-up modeli Amarok Aventura ile yarışta yer aldı.

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle 13’üncü düzenlenen TransAnatolia, bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle bu yıl Kurtuluş Savaşı’nın izlerini takip edecek bir rotayla Samsun’da başlayıp 9 Eylül’de İzmir’de tamamlandı. Yarışa Motosiklet, Quad, SSV, Otomobil ve Kamyon kategorilerinde toplam 122 yarışçı katıldı. Bu zorlu yarışın lastik partnerliğini ise bu yıl da Continental markalarından General Tire üstlendi. Yarışın “Resmi Lastik Sponsoru” olan General Tire, yarışmaya katılan ekiplere lastik tedarikinin yanı sıra uzman ekibi ile lastik değişimi ve onarımı konusunda da destek oldu. 

 

Continental, bu yıl Volkswagen Ticari Araç’la yaptığı iş birliği kapsamında yarışa markanın premium pick-up modeli Amarok Aventura ile katıldı. Zorlu offroad koşullarında yüksek performansıyla öne çıkan Yeni Amarok Aventura ile yarışa raid kategorisinde yarış pilotu olarak @travelcomics hesabı ile Franziska Niehus ve co-pilot olarak ise Güvenli Sürüş Eğitmeni Gülünay katıldı. 

 

Kesintisiz ve güvenli bir macera için yarışta sürücülere General Tire’ın SUV, pikap ve arazi aracı sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş arazi lastiği Grabber AT3 eşlik etti. Grabber AT3, yenilikçi sırt tasarımıyla arazi zeminine kenetlenmeyi sağlayarak üstün yol tutuşu sağlıyor. Açık sırt omuzu etkili bir şekilde kendini temizleyerek çamurda ilave yol tutuşu sunuyor. Geniş yanak dişleri ise lastik gövdesini taş, kaya ve molozlara karşı koruyor. 

 

Continental Hakkında

Continental yolcu ve ürünlerin sürdürülebilir ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 2022 yılında 39,4 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 57 ülkede ve pazarda yaklaşık 200.000 kişiyi istihdam etmektedir.

 

Lastik Grubu dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, 2022 mali yılında elde ettiği 14 milyar euro tutarında geçici satış rakamı ve 57,000 çalışanı ile dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel araçların yanı sıra çift tekerlekli araçlara dek geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge alanında süregelen yatırımlarıyla Continental mobilitenin daha güvenli, tasarruflu ve çevre dostu hale gelmesine büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Grubunun portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile dijital yönetim sistemleri yer almaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: beyazhaberajansi

Leave feedback about this

  • Rating