Ekim 4, 2023
İstanbul,Türkiye
Apple

Apple uzun vakittir sunduğu hizmeti geri çekiyor!

Apple, 2011’de bu yana ücretsiz bulut tabanlı fotoğraf yedekleme hizmeti olan My Photo Stream’i sunuyor. Ücretsiz olmasına rağmen getirdiği birçok kısıtlama nedeniyle bu özellik çoğu kullanıcı tarafından benimsenmemişti. Şirket şimdi ise bu özelliği kaldırma kararı aldı.

My Photo Stream için yolun sonu

My Photo Stream özelliğinin kaldırılıyor olması aslında büyük bir sürpriz olmadı. Ücretsiz olmasına rağmen, yükleyebileceğiniz fotoğraf miktarına ilişkin kısıtlamalar olması ve bunların yalnızca 30 gün boyunca Apple sunucularında saklanıyor olması bu depolama hizmetinin kullanımını oldukça sınırlamıştı.

Bu hizmet aynı zamanda yüksek kaliteli fotoğraflar yedeklenirken çözünürlüklerini de düşürüyordu. Bu ve bunun gibi kısıtlamalar nedeniyle pek de tercih edilmeyen bu hizmetin fişi çekiliyor. Gelen bilgilere göre Apple, My Photo Stream özelliğini 26 Temmuz’da tamamen kaldıracak.

Apple’ın destek sayfası, My Photo Stream’e yeni fotoğraf yüklemelerinin 26 Haziran’da sona ereceğini ve özelliğin bir ay sonra tamamen ortadan kalkacağını açıkladı. Bu hizmete dahil olan fotoğrafların Apple kullanıcılarının cihazlarından en az birinde bulunduğuna dikkat çeken şirket, müşterilerinin hiçbir fotoğraf kaybetmeyeceğini ifade ediyor.

Bulut depolama hizmetleri her anlamda kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor. Cihazlar arasında görsel ve dosya alışverişini çok daha pratik bir hale getiren bu hizmetler özellikle son dönemde büyük bir önem taşıyor. Apple ise fazla kullanışlı olmayan depolama özelliğini kaldırarak diğer hizmetlerine ağırlık vermek istiyor gibi görünüyor.

My Photo Stream’in devre dışı kalması ile bulut depolamada bir devir daha son buluyor. Peki siz My Photo Stream ve Apple’ın depolama hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Rating