YouTube Premium yeni özellikler sunmaya başladı!

YouTube Premium; birlikte izleme, artırılmış bitrate ve video sıralama gibi yeni özellikleri sunmaya başlıyor.

YouTube, Premium abonelerine şimdiye kadar reklamsız kullanım, arka planda oynatma ve çevrim dışı indirme özellikleri sunuyordu. Şirket aldığı bir karar ile birlikte avantajlarını genişletme yoluna gidiyor. YouTube Premium; birlikte izleme, artırılmış bitrate ve sıralama gibi özelliklere kavuşuyor.

YouTube Premium deneyimini artırmak istiyor

Meet Live Sharing ile ına hâli hazırda YouTube videolarını birlikte izlemelerine olanak tanınıyor. Şimdi ise benzer şekilde YouTube Premium'a SharePlay eklenerek üzerinden iOS kullanıcılarının da ortak video izlemelerine olanak sağlanacak.

Bunun yanı sıra iOS kullanıcıları YouTube Premium'da artırılmış bitrate'e sahip 1080p kalitedeki videolara ilk ulaşan aboneler . Videoları daha net ve kaliteli hâle getirdiği ifade edilen 1080p Premium seçeneğinin ilerleyen günlerde Android'de de sunulması planlanıyor.

YouTube Premium'da sunulan bir diğer özellik ise mobil kullanıcılar için videoları sıraya alma seçeneği olacak. Bugünden itibaren, ve tablet kullanan YouTube Premium kullanıcıları, videoları sıraya alma özelliğinden yararlanacak. Hâli hazırda tarayıcı üzerinde kullanılabilen bu özellik böylece mobil kullanıcılara da ulaşmış oldu.

İlginizi Çekecek Konular