Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Yatırım Şirketi Yöneticisi Ethereum İçin Kurumsal FOMO’ya İşaret Etti!

Yatırım şirketi CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, kurumsal yatırımcıların ikinci en büyük kripto varlığını çevreleyen FOMO’nun patlamasıyla Ethereum (ETH)’a yönelmeye başladığını söylüyor. FOMO (fear of missing out), “kaçırma korkusu” olarak lisanımızda yer edindi.

Yeni bir Fox Business röportajında Demirörs, bir dizi kripto şirketi ve yatırım aracı ortasında ETH’ye toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’ın, önde gelen akıllı kontrat platformu 2.000 doların altında konsolide olurken ETH’ye kurumsal ilginin süratle arttığına şahit olduğunu bildirdi:

“Diğer kripto varlıkları kelam konusu olduğunda, CoinShares’te öncelikle Bitcoin’de idare altında 4 milyar dolarlık varlığımız mevcut. Fakat geçen hafta, halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izledik.

Geçen hafta girişlerin %80’i, yani yaklaşık 175 milyon dolar Ethereum yatırım eserlerine gitti. Daha evvel hiç bu türlü bir kurumsal ilgi görmemiştik.”

Demirörs, şirketlerin amiral gemisi kripto para ünitesiyle gelen riskleri azaltmak için Bitcoin dışındaki kripto varlıklarına da fon tahsis ettiğini ekledi:

“Manzara değişiyor. Firmaların, şirketlerin Bitcoin’e fon tahsis ettiğini görüyoruz. Fakat yatırımcılar birebir vakitte bu bilançoların çeşitlendirilmesine yardımcı olmak için uzun vadeli potansiyele sahip olabilecek öteki dijital varlıklara da bakıyor.”

Demirörs ayrıyeten Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın kripto para piyasası üzerindeki potansiyel tesirini paylaştı:

“Tesla’nın şu an bilançosunda Bitcoin olması ve Tesla’nın her S&P endeks fonuna 20 Aralık’ta eklenmesi ile kurumsal hazinelerde çok daha fazla Bitcoin kapsamı olacak. Bunun, yatırımcı eğitimi ve farkındalığı açısından hepimizin heyecanlanabileceği bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Ethereum fiyatı ivme kazanmış durumda

Demirörs’ün yorumlarının yanı sıra en büyük altcoin olan Ethereum, gün boyunca yükselmeye devam etti. Sabah saatlerinde 1.684 dolara kadar düşen ETH, yazım sırasında yüzde 1’lik bir yükseliş ile 1.823 dolar civarında süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yakın bir vakitte Real Vision CEO’su Raoul Pal,  Ethereum (ETH)’un bu döngüde 20.000 dolara çıkacağını varsayım ediyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X