Mayıs 18, 2024
İstanbul,Türkiye
Nasıl yapılır?

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır? WhatsApp Business

WhatsApp’ın popüleritesi arttıkça şirketler tarafından da kullanılmaya başlandı. WhatsApp Business platformu ise müşteri iletişimini artırmak isteyen firmalar için değerli bir araç olabilir. WhatsApp’ı iş amaçlı kullanmak için işletme hesabı oluşturmanız gerekir. Peki Whatsapp Business (İşletme) hesabı açma nasıl yapılır?

Whatsapp Business (İşletme) hesabı açma nasıl yapılır?

Standart kullanıcıların mesajlaşma uygulamasına adları ve telefon numaralarıyla kaydolmalarına benzer şekilde, şirketler de WhatsApp’ı ticari amaçla kullanabilir. Ancak platform, gerçek bir işletme olduğunu kanıtlamak için bazı ayrıntılar istiyor.

Business hesabı sayesinde müşterilerinizle anlık iletişim kurabilirsiniz. Sesli veya görüntülü arama da yapabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi WhatsApp profilinizde listeleyebilirsiniz. WhatsApp işletme hesabı açmak için aşağıda yer verdiğimiz adımları takip edin.

  • Adım 1: WhatsApp Business uygulamasını indirin

WhatsApp Business uygulamasını Google Play Store’dan veya App Store’dan akıllı telefon/tabletinize indirin.

  • Adım 2: İşletme numarasını girin

İş için kullanmak istediğiniz telefon numarasını girerek işletme hesabınızı kaydedin. Ardından bu numarayı doğrulamak için sizinle nasıl iletişime geçilmesini istediğinizi seçin. SMS veya arama yoluyla 6 haneli bir onay kodu alacaksınız.

  • Adım 3: İşletme detaylarını doldurun

SMS doğrulaması sonrasında hesabınız onaylanırsa, doldurmanız gereken bazı bölümler bulunuyor. Bunlar arasında işletme adınız, işletme kategoriniz ve profil resminiz gibi hesap ayrıntıları yer alıyor.

WhatsApp numaramı İşletme Hesabına dönüştürebilir miyim?

Kişisel iletişim için kullandığınız numarayı, Business uygulamasında da kullanabilirsiniz. Ancak her telefon numarası yalnızca bir hesapla ilişkilendirilebilir. Yani standart numaranızın tamamen iş hesabı haline geleceğini unutmayın.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave feedback about this

  • Rating