Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Usta Analist Yeniden Bildi: Bitcoin Fiyatı Birinci Kere 50.000 Doları Aştı!

Tesla’nın geçen hafta 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıklamasından bu yana Bitcoin fiyatı neredeyse yüzde 30 arttı. En büyük kripto para ünitesi, devasa bir satış duvarını aştıktan sonra Binance borsasında birinci defa 50.000 dolara ulaştı. Bu gelişme, BTC’nin 12 yıllık tarihinde bir prensip işaret ediyor. Artık kimi analistlere nazaran, önder kripto parada resmi olarak altı basamaklı bir fiyat etiketi yolda görünüyor.

Bitcoin fiyatı birinci defa 50.000 dolara ulaştı! Mike McGlone tekrar bildi

Bitcoin fiyatı kısa mühlet evvel sert yükseldi ve kritik dirençleri geride bıraktı. Önder kripto para ünitesi, Binance borsasındaki devasa bir satış duvarını aştıktan sonra tarih yazdı. BTC fiyatı, Binance borsasında birinci defa 50.000 dolara ulaştı.  Bitcoin‘in piyasa bedeli şu anda 1 trilyon dolara yaklaşıyor ve hakimiyeti yüzde 61,1 düzeyinde. 

Bu fiyat amacı, Ocak ayı başlarında Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone tarafından hakikat bir biçimde öngörüldü. Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini de belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar düzeyindeyken 12 bin doların muştusunu verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin diğer başarılı öngörüleride mevcut.

Tesla’nın BTC atağı, fiyatı ATH’ye taşıdı

7 Ocak’ta 40.000 dolara birinci defa dokunduktan sonra önder kripto para ünitesinin sonunda 50.000 dolara ulaşması 39 gün sürdü. BTC, Ocak ayında birkaç acı verici düzeltmeye katlanmak zorunda kaldığı için bu kıymetli dönüm noktasına giden yol epeyce zordu.  Kripto para ünitesi, e-araba devi Tesla’nın 8 Şubat’ta çığır açan 1,5 milyar dolarlık satın alımını duyurmasının ardından patladı. Bu gelişmenin akabinde BTC, neredeyse günlük olarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kaydetmeye başladı.      

Leave feedback about this

  • Kalite
X