Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Ünlü Varlık İdaresi Şirketi Bitcoin Yatırımlarını Artırdı

Cathie Wood’un ARK Investment Management’ı, Grayscale Bitcoin Yatırım Paydaşlığı (GBTC) paylarını 2020’nin dördüncü çeyreğinde 2,14 milyon pay artırarak; pazar başkanı kurumsal Bitcoin (BTC) yatırım aracı paylarını 7,31 milyon paya çıkardı.

Efsanevi yönetici ve erken BTC yatırımcısı Cathie Wood tarafından faal olarak yönetilen borsa yatırım fonu ARK; açıklamayı ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir müracaat aracılığıyla yaptı.

Yazım vaktinde, ARK’ın GBTC payları 357,5 milyon dolar pahasında. Dördüncü çeyrekte yalnızca ARK’nın GBTC’deki varlıkları yükselmekle kalmadı, birebir vakit diliminde Bitcoin (BTC) fiyatındaki meteorik artışı yansıtan GBTC paylarının pahası de yükseldi.

GBTC payları dördüncü çeyrekte %222, bu yıl şimdiye kadar ise %39 arttı. Bitcoin (BTC) fiyatı 4. çeyrekte %177 arttı ve yılın başından bu yana %63.1 arttı.

ARK Invest Bitcoin fiyatı için 500.000 dolarlık bir gaye vermişti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere yatırım şirketi Ark Invest, son raporu “Bitcoin: Kurumlar için Hazırlanıyor”dan çıkarılan çeşitli sonuçlarından birinde, S&P 500 şirketlerinden %1’lik bir tahsisin bile BTC/USD spot fiyatlarını 40.000 dolara artırmaya kâfi olacağını söylemişti. Raporda, “2017’ye kıyasla arama hacimlerine nazaran, Bitcoin’in (BTC) fiyat artışının daha az “hype-kaynaklı” olduğu görülüyor. BTC daha fazla inanç kazanıyor üzere görünürken, birtakım şirketler varlığı bilançolarında nakit olarak görüyor.” tabirleri kullanıldı.

Yatırım şirketine nazaran Kurumsal alıcılar nakit rezervlerinin %10’unu en büyük kripto para ünitesine dönüştürürse BTC en az 535.000 dolarlık bir fiyata ulaşabilir.

Öte yandan piyasa bedeline nazaran birinci sırada yer alan kripto para ünitesi Bitcoin, yazım sırasında %1’lik bir düşüş ile 47.000 dolar civarından süreç görüyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X