Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ünlü Futbolcu Mesut Özil Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, kripto para dünyasına NFT’ler (non-fungible tokens / eşsiz token’lar) ile giriş yapıyor.

11 Şubat 2021 tarihinde attığı bir tweet’e nazaran ünlü futbolcu Mesut Özil’in NFT’si kullanıcılarla yakın bir vakitte buluşacak. Twitter hesabında paylaştığı gönderide Özil, şu tabirleri kullanıyor:

“Yeni bir kısım başladı ???????????????? Geleceği kucaklamak ve geçmişi selamlamak ismine birinci Genies NFT eserimi yayınlıyorum.”

Mesut Özil’in yeni NFT’sine, Nifty Gateway üzerinden Pazartesi günü erişilebilecek. Nifty Gateway, Winklevoss ikizlerinin kurduğu kripto para borsası Gemini’ın sahip olduğu bir dijital sanat platformu. Mesut Özil’in NFT’sini ise sanatçı ve sanat yöneticisi olan BossLogic tasarladı.

NFT nedir?

Eşsiz bir token (NFT), bölünemez ve eşsiz bir kripto para token’ıdır. Bir NFT, diğer bir NFT ile değiştirilemez ve tamamı daha küçük modüllere bölünemez. NFT’ler orjinal sanat yapıtları ve CryptoKitties üzere blockchain ile entegre edilmiş koleksiyon oyunları üzere dijital varlıkları oluşturmak; değiş tokuş etmek için sayısız seçenek sunar. NFT’ler hem dijital hem de gerçek dünyadaki az varlığın kıtlığını ve kaynağını kanıtlamak için kullanışlıdır.

Eşsiz token’lar, ERC-721 token standardı kullanılarak Ethereum (ETH) üzerine inşa edilir.

Kripto dünyasında NFT’lere akın ediliyor

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Non-fungible token (eşsiz token/ değiştirilemez token) sanat yapıtı son vakitlerde çok ilgi görüyor. Aralık 2020’de 8,9 milyon dolar pahasında NFT tabanlı sanat yapıtı satıldı. NFT piyasa geçmişini izleyen bir web sitesi olan nonfugible’a nazaran bu sayı, bir evvelki ay 2,6 milyon dolar olan toplam satış bedelinden önemli bir sıçrama yaşandığını gösteriyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X