Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Ünlü Fon Yöneticisinden Altın ve Bitcoin Kestirimleri: Bu 3 Varlığa Sahip Olun!

CNBC’den Jim Cramer, yatırımcıların alternatif yatırım varlıkları hakkında düşünmeleri gerektiğini vurguluyor. Jim Cramer, şu anki birinci üç seçiminin altın, Bitcoin ve nakit olduğunu da vurguluyor.

Jim Cramer: Biraz nakit sahibi ol, biraz altın sahibi ol ve biraz Bitcoin

CNBC’den Jim Cramer, portföyündeki varlıkları açıkladı. Bitcoin, Jim Cramer’nin listesine yeni eklenen bir varlık. Salı günü CNBC’nin verdiği bir demeçte Jim Cramer, Bitcoin’i portföylere dahil etmemenin neredeyse bir sorumsuzluk olduğunu vurguladı. Jim Cramer mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Alternatif olarak, biraz altın’a sahip ol, biraz nakit sahibi ol derdim. Artık diyorum, biraz nakit sahibi ol, biraz altın sahibi ol ve biraz Bitcoin. Bugün biraz şişirildi, lakin hala çok sayıda insan var. 100.000 dolara gideceğini düşünüyorum.

Jim Cramer, Bitcoin’in heyecan verici olduğunu ve bunun hakkında “sonsuza kadar” konuşabileceğini belirtiyor. Lakin Jim Cramer, hedge olmadan kripto para ünitesine çok fazla yatırım yapılmaması konusunda uyarıyor. Jim Cramer hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sonunda, üzerinde bir çeşit hedge olmalı. Şayet alırsanız ve aşağı inerse, ‘Dolar cinsinden süreç yapabildiğim halde neden Bitcoin kullandım’ diyeceksiniz. Ancak paranızla yapmanız gereken şeylere sahip olmanın bir yolu olarak… Ben bunun için varım.

Jim Cramer: Altın ile korunmayı seven klâsik bir yatırımcıyım!

Jim Cramer, Bitcoin’e bir müddettir sahip olduğunu söyledi. TheStreet ile daha evvelki bir röportajında Jim Cramer, 18.000 doların altına düştüğünde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Jim Cramer mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tesla çok para yatırdı. O kadar inançlı değilim ancak Bitcoin sahibiyim. Dışarıdaki her sayman, idare şurasına gitmeli ve küçük bir kısmını Bitcoin’e yatırmalıdır. Etrafın geri kalanına karşı korunmanın farklı bir yolu üzere görünüyor. Prestiji paraya karşı hoş bir korunma.

Tüm heyecana karşın Jim Cramer, altın ile korunmayı seven klasik bir yatırımcı olduğunu itiraf ediyor. Makro görünümde Jim Cramer, piyasaların daha fazla güzel haber aradığını ve bunu anlamadıklarını belirtiyor. Jim Cramer mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın hedge etmenin bir yolu olduğuna inanıyorum. Ben çok daha gelenekselim ve bu yüzden Bitcoin’in bulmacanın yalnızca bir kesimi olduğunu düşünüyorum. Şirketler büyük yatırım yapmalı. Katiyen hiçbir şey yapmadığınız bir nakit durumuna bir alternatiftir.

Leave feedback about this

  • Kalite
X