Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Ünlü CEO Bitcoin Fiyatının Ne Vakit 500.000 Dolar Olacağını Açıkladı

Kripto idaresi firması Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyatı için değişik açıklamalar yaptı. Ünlü CEO BTC’nin 500.000 dolarlık gayesine ulaşacağını belirtti.

Bitcoin Etkinliği

MicroStrategy tarafından düzenlenen WORLD.NOW etkinliğinde Michael Saylor ile bir tartışmada Novogratz göüşlerini sundu. Ona nazaran, Bitcoin bir para ünitesi olmaktan çok bir paha deposu. Bu nedenle daha uygun performans göstermeye devam edecek

Novogratz bu noktada şu vurguyu yaptı:

 “Bahsettiğim bu ağ tesirinde bir dönüm noktasına geldiğimizi düşünüyorum. Temel bakış açım bu biçimde. Bitcoin’e altın yüzdesi olarak bakarsam, Bitcoin’in dijital altın olacağını düşünüyorum. Pek çok insanın benimle tıpkı fikirde olmadığını biliyorum. Onlar para olmalı halinde düşünüyorlar. Tüm blok zincirlerinin blok zinciri olacak diyorlar. Lakin ben o denli düşünmüyorum. Bir kıymet deposu olarak hoş bir şeridi olduğunu düşünüyorum. Kusursuz bir bedel deposu olarak ortaya çıktı.”

500.000 Dolar Ne Vakit?

BTC’yi bir paha varlığı deposu olarak gören Galaxy Digital lideri 500.000 dolarlık fiyat maksadı için de vakit veriyor. En büyük kripto varlığının, üç yıl üzere kısa bir müddette 10 katın üzerinde çıkarlar sağlayacağına işaret ediyor. Ünlü CEO, Altının 10 trilyon dolarlık piyasa pahasını yakalamaya devam edeceğine inandığını söylüyor.

“Piyasa bedelinin yüzde kaçı altın sanki? Biz altının piyasa pahasının yaklaşık %6’sındayız. Bence yıl sonunda %10’da olacağız. Bu nedenle BTC fiyatı 55.000 – 60.000 $ ortasında olacak. Biliyorum,%10’a ulaşınca bu paha çıkıyorsa öbür yüzdelerde ne olacak? %20, %30, %50 ve %100. Fiyat çok farklı olacak.”

Yani bu yılın sonunda 60.000 dolar beklentim var. 2024-2025 üzere BTC 500.000 dolar olur. Tabi bu sayılar o denli bir gecede olmayacak. Başka taraftan giderek daha fazla eğitimle, bunun üzere daha fazla seminerlerle olacak. Ayrıyeten böylesi bir fiyat giderek daha fazla topluluğun fikri satın almasıyla gerçekleşiyor. “

CoinMarketCap’e nazaran Bitcoin, yazı yazılırken 47.888 dolardan süreç görüyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X