Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Ünlü Borsacıdan Büyük İtiraf ve Varsayım: Bitcoin Beklentilerimi Aştı!

Ünlü borsacı Jordan Belfort, başkan kripto para Bitcoin (BTC)’in beklentilerini aştığını söylüyor.

Ünlü borsacı Jordan Belfort: Bitcoin (BTC) beklentilerimi aştı!

Yeni verdiği bir röportajda eski borsacı Jordan Belfort, Bitcoin’in 2017’deki çöküşünü hakikat olarak isimlendirirken, önde gelen kripto para ünitesinin büyük bir geri dönüş yaptığını görmediğini söylüyor. Jordan Belfort bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin‘i birinci gördüğümde, teknolojinin olağanüstü olduğunu düşündüm. Olağanüstüydü. 17.000 dolara, 20.000 dolara yükseldiğini gördüğümde, “Defol git” dedim. Çarpacağını ve çökeceğini düşündüğüm gün neredeyse tam karşımdaydı. Düştüğü vakit ortadan kaybolacağını ve sonra asla geri gelmeyeceğini düşündüm, lakin olmadı. Ben bu bahiste yanılmışım. Yok olacağını düşündüm ve olmadı. Neden? Zira buna gereğince insan inandı.

Jordan Belfort: Başkan kripto para ünitesi şimdi büyük bir geri dönüş yapmadı!

Jordan Belfort ayrıyeten Bitcoin ve GameStop’un temellerine de bakıyor. İki varlığın arz dinamikleri açısından birbirinden farklı olduğunu ve BTC’nin kıtlığını kıymetli bir satış noktası olarak lanse ettiğini söylüyor. Jordan Belfort mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin ve GameStop ortasındaki fark çok büyük ve bu insanların yaptığı kusur: birinin oburuyla alakalı olduğunu düşünmeye çalışıyorsanız, o denli değil. Orada oluşturulabilecek sonlu ölçüde Bitcoin var. Ayrıyeten bunları nasıl oluşturduğunuza dair çok karmaşık anlaşılabilir modeller var ve bu kıtlık oluşturuyor. Sözün tam manasıyla teorik olarak yayınlanamayan GameStop ölçüsü yoktur. Basılabilen, oluşturulabilen sonsuz bir pay arzı, hasebiyle sonlu bir durum değil. Bitcoin’in yapabildiği şey, sahiden bir noktaya ulaştı, yalnızca arz ve talepti. Pahalı olduğunu düşünürsek, pahalıdır.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, usta isimlerin Bitcoin kestirimleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Dev İsim Tarih Vererek Bitcoin ve Altcoin Kestirimlerini Paylaştı!”isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Kalite
X