Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ünlü Avukattan Ripple Davası ve XRP’ye Yönelik Sevindiren Varsayımlar

Ünlü avukat Stephen Palley, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasını yorumluyor. Stephen Palley, ödeme firmasının Ripple davası kapsamında düzenleyici kurumla anlaşacağını kestirim ediyor.

Stephen Palley: Ripple yasal savaşın süratle bitmesini istiyor

Ünlü Blockchain ve kripto para avukatı Stephen Palley, Ripple‘ın SEC şikayetine verdiği süratli yanıtın, ödeme teşebbüsünün yasal savaşın süratle bitmesini istediğini gösterdiğine inanıyor. Stephen Palley bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

30 gün daha isteseler ve daha sonra reddetselerdi şaşırmazdım. Ama yapmadılar. Yaklaşık bir ay sonra karşılık verdiler. Bu ne demek? Sanıkların birçoklarının tersine, uyuşmazlıkların süratli bir halde çözülmesini sahiden istiyorlar.

Stephen Palley: SEC muhtemelen tüm ‘kötü’ evraklara ve silahlara zati sahip

Stephen Palley ayrıyeten SEC’in bu erken basamakta davasını büsbütün ortaya koyduğuna inandığını da söylüyor. Stephen Palley mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tipik olarak hukuk davalarında, dava bir mühlet ilerlemeden öbür tarafın dokümanlarını alamazsınız. Burada SEC, muhtemelen yaptırım süreci sırasında tüm dokümanları almıştır, bu nedenle asıl şikayet bu kadar uyumludur. Öteki bir deyişle, SEC muhtemelen tüm ‘kötü’ evraklara ve silahlara esasen sahip ve bunları davaya dahil etti.

Blockchain avukatı: XRP ticareti ABD’deki borsalarda tekrar başlatılacak!

Blockchain avukatı, Ripple’ın XRP satışlarının bir “teklif” olarak görülmemesi gerektiğini savunarak güç vakitler geçirebileceğini ekliyor. Ripple kazandığında Stephen Palley, XRP ticaretinin ABD’deki borsalarda tekrar başlatılacağını belirtiyor. Stephen Palley mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ripple davası, hareket uygulamasından sonra, tahminen de ABD’de ticaretin tekrar başlamasına müsaade verme hüneriyle çözülmelidir. SEC muhtemelen ABD’li alıcıları etkileme konusunda tam manasıyla sağır değil ve olmamalıdır (şirket ya da baş adamları hakkında ne düşünürse düşünsün).

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. 

Leave feedback about this

  • Kalite
X