Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ünlü Analist Cardano (ADA) Fiyatında İzlenecek Düzeyleri Açıkladı

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son günlerde konsolide oldu ve bu da kripto para piyasasının geri kalanını uçurdu. Bu, çoklukla Bitcoin konsolide etmeye başladığında gerçekleşir ve piyasanın geri kalanına yetişme bahtı verir. Cardano (ADA), birinci defa 1 dolara yaklaşan fiyatı ile sırf Şubat ayında %170 kazandıran bir kripto para ünitesi oldu.

Cardano / BTC çifti canlı

ADA / BTC 3 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, ünlü analist Michael van de Poppe’a nazaran ayı piyasası uykusundan yeni yeni uyanmaya başladığı için BTC grafiğinden birçok bilgi elde edilebilir. Son fiyat hareketleri, Temmuz 2018’den bu yana en yüksek olan yeni bir yüksek tepe yarattı. Bu, yükseliş trendinin devam etmesi için büyük bir sinyal. Bununla birlikte BTC çiftinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi hala %380 kadar uzakta.

Analiste nazaran altcoin’ler, birçok tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini kaydettiği için, USD çiftlerinde büyük bir güç gösteriyor. Bununla birlikte bu altcoin’lerin BTC çiftleri hala çok fazla yükseliş potansiyeline sahip.

Bu, piyasanın yeni boğa döngüsüne yeni başlıyor olabileceği manasına gelir. Cardano’nun durumunda, BTC çifti, bir kırılmanın olası görünmediği kıymetli bir direnç bölgesine yaklaşıyor. Bununla birlikte ADA fiyatının, bu direnci kırdığında 0.00003500 sats’a yanlışsız devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin hakimiyeti tabana vuruyor

Bitcoin hakimiyeti 3 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Analiste nazaran değerli bir düzeltme, tipik olarak büyük bir ralliden sonra gerçekleşir. Bitcoin hakimiyet grafiği, bu düzeltmelerin ne vakit gerçekleşeceğini sıklıkla gösterebilir. Van de Poppe’a nazaran, tarihî olarak altcoin satın almak için en uygun devir Aralık ayıdır. Altcoin’ler yeni yılda büyük çıkarlar görmeye başladıkça bu problem de yakın vakitte tekrar doğrulandı.

Bununla birlikte grafik tıpkı vakitte Bitcoin baskınlığı rallilerinin daha fazla düşüşten evvel gerçekleşebileceğini gösteriyor. Bu çoklukla, sağlıklı bir düzeltmenin beklenebileceği Şubat ve Mart aylarında gerçekleşir.

Böyle bir geri çekilmenin akabinde, bilhassa BTC çiftlerinde altcoin’ler için daha fazla artış olması olasıdır.

Cardano (ADA) için izlenecek kıymetli seviyeler

ADA / USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ünlü analiste nazaran Cardano’nun USDT grafiği, büyük bir dikey hareket gösteriyor. Bu da, takviye ve direnç düzeylerini oluşturmayı zorlaştırıyor. Bununla birlikte Fibonacci göstergesi ve tarihi fiyat hareketi kullanılarak günlük vakit dilimine bağlı olarak birkaç ilgi cazibeli nokta bulunabilir.

İlk nokta, 0,35-0,382 Fibonacci düzeyiyle birleşen 0,65-0,70 dolarlık alanda bulunur. Analist için bu düzey tutmazsa, sonraki dayanak bölgeleri 0,55 dolar ve 0,42-0,46 dolardır.

ADA / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Cardano için 4 saatlik grafik, 1 günlük grafikle birleştiğini gösteriyor. Zira bir sıkıştırma alanı 0.70 dolar alanı civarında görülüyor. Bu takviye bölgesi, Fibonacci düzeyi bu bölgede de bulunduğundan, günlük grafikle uyumluluk gösterir. Bu birinci takviye bölgesi takviye olarak başarısız olursa, bir sonraki dayanak bölgesi 4 saatlik grafikte gösterilir. Analiste nazaran bu düzeyin akabinde dayanak bölgesi 0.50-0.55 dolar arasında bulunur.

Ayrıca analiste nazaran Cardano yeni bir ralli yaparsa izlenecek düzeyler 1.50, 2.35 ve 3.20 dolarda.

Leave feedback about this

  • Kalite
X