Şubat 3, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Mobil Uygulamalar

Twitter, çalışanları mübarek günde işlerinden olacak!

The New York Times ve The Washington Post tarafından paylaşılan şirket içi bildirilere nazaran, şirket çalışanlarının yaklaşık yarısı işini kaybedecek.. Bu, bu haftanın başlarında çıkan evvelki haberlerle de dengeli görünüyor.

Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra işçi değişikliği yapmak için fazla vakit kaybetmedi. Birinci hareketi, o zamanki CEO Parag Agrawal’ı ve liderlik takımının başka üyelerini vazifeden almaktı. Öbür birkaç yönetici geçen hafta şirketten ayrıldı. İşçiye gönderilen bir e-postada Twitter, “cuma günü global işgücünü azaltmak üzere şiddetli bir süreçten geçilmesi gerekeceğini” ve bunun “şirketin muvaffakiyetinin devam etmesini sağlamak için ne yazık ki gerekli” olduğunu söyledi.

Twitter, çalışanları mübarek günde işlerinden olacak!

Twitter’ın ofisleri cuma günü kapatılacak ve tüm çalışanlardan konutta kalmaları ve işteki yazgılarıyla ilgili bir beklemeleri istenecek. İşlerine devam edebilecek olanlar, iş e-postaları aracılığıyla “Twitter’daki Rolünüz” bahisli bir e-posta alacaklar. Twitter, atılacak sonraki adımlarla ilgili olarak işten çıkarılan şahıslarla şahsî e-postaları aracılığıyla bağlantıya geçecek.

Twitter artık özel bir kuruluş olduğundan, hissedarlara bir açıklama yapmak zorunda değil. Fakat, şirketin alt seviyede hala kimi iyileştirmelere gereksinimi var. Şirket üzerinde borç faiz ödemeleriyle ilgili olarak yıllık yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yük bulunuyor. Ki şirket esasen son üç çeyrekte 270 milyon dolarlık net ziyan bildirdi. Hasebiyle Musk’ın çok daha fazla para kazanmak üzere maliyetleri düşürmesi ve bunu hayli süratli bir halde yapması gerekiyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X