Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Tesla Açıklaması Sonrası Bu Borsada Devasa Boyutta Bitcoin Short Durumu Tasfiye Edildi

Bitcoin ve kripto para dünyası bugün son derece heyecanlı bir gün geçirdi. Tesla Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını ve şirketin varlığı ödeme olarak kabul etmeyi planladığını duyurdu. Bitcoin, bu açıklama sonrası yeni bir ATH kaydetti.

Tüm Dünyaya Yarar Sağlayacak

Buna reaksiyonlar çok çeşitliydi: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Elon Musk’ın kararının tüm dünyaya yarar sağlayacağını belirtti. Kripto para topluluğunun üyeleri Bitcoin’in kısa vadede 45.000 dolara ulaşmasını bekliyordu.

Yazım sırasında, BTC 43.974 $’dan süreç görüyordu ve son bir saat içinde fiyat %0.3 arttı. Varlık haberlere reaksiyon verirken bile, traderlar mevcut piyasa şartlarından yararlandı.

57 Milyon Dolarlık Short Pozisyonu

OKEx, platformunda 57 milyon dolar kıymetinde Bitcoin short durumlarının tasfiye edildiği görüldü.

Aynı vakitte, Twitter’daki birkaç kullanıcı, Bitcoin’in boğa koşusu sırasında short konumunda kalacaklarını vurguladılar. Başkaları, Elon Musk’ın onlara piyasayı düşünmeleri ve rotayı değiştirmeleri için kâfi vakit vermediğini söyledikleri için sempati duydular.

Kripto topluluğunun birtakım üyeleri, aktüel gelişmeleri öbür bir perspektiften algıladı ve “short konumları teşvik etmek” istedi. Bir kullanıcı, “Pozisyonlarını kapatmaları gerekiyor” dedi, bu da ayıların varlığı satın alması gerektiği manasına geliyor.

Diğer borsalarla ilgili olarak, son 24 saatte BitMEX’teki toplam tasfiye, yazım sırasında 57 milyon doları aşarken, short odaklı traderlar 52,1 milyon doların üzerinde durumlarını tasfiye etti.

Leave feedback about this

  • Kalite
X