Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Sağlık

Tek başına yataktan bile kalkamıyordu şimdi tam bir bomba!

Jessica Valitutto Brezilya’lı bir blogger. Instagram’da 1 milyona yakın takipçisi bulunan Jessica’yı bu denli ünlü yapan ise zayıflama hikayesi. Jessica’nın hikayesi 2010 yılında morbid obez tanısı konulmasıyla başladı. Yani Jessica’nın obezitesi beslenme bozukluğu ve kiloya bağlı ölüm riski oluşturan bir türdü. Hayatta kalabilmesinin tek yolu kilo vermekti. 

Ancak Jessica için işler hiç de kolay değildi. Kilo vermeyi istemesine karşın artık hareket etmekte bile zorlanıyordu. Gününün çoğunu yatakta televizyon izleyerek ve yemek yiyerek geçiriyordu. Sonunda Jessica ölümle yaşam arasında bir tercih yaptı ve 2010 yılında obezite ameliyatı olmaya karar verdi ve ameliyat öncesi kilo kaybetmek için hareket etmeye ve düşük karbonhidratlı bir diyet uygulamaya başladı. 

Obezite ameliyatının mucize sonuçlar yaratacağını düşünüyordu ancak sürecin hiç de hayal ettiği gibi olmadığını kısa sürede anladı. Ameliyat öncesi kendi kendine kilo vermek zorunda kaldı. Ameliyat sonrasında da bir dizi komplikasyonla yüzleşmek zorunda kaldı. Ancak yılmadı. Zayıflama kararı aldığında Jessica kendini hep şişman fotoğraflarına bakarak motive etti. Bıraktığında eski haline döneceğini ve bunun ölüm demek olduğunu kendine her gün telkin etti. 

Sonunda 2010 yılında bıçak altına yattı ve obezite ameliyatı oldu. Ameliyat sonrası zor süreçleri atlatmak konusunda da irade gösteren Jessica, vücudunda oluşan deri sarkmaları için de bir dizi operasyon geçirdi. Sonunda Brezilyalı blogger 88 kilo vererek kendini baştan yarattı. 

Leave feedback about this

  • Kalite
X