Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Tanınan Altcoin’e Saldırı! Süreçler Silindi ve Fiyat Çöktü

Verge (XVG), yetişkin içeriği sitesi Pornhub tarafından kabul edilen birinci kripto paradır. Tanınan altcoin projesinin kısa mühlet evvel yüzde 51 saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Bu atak nedeniyle, kripto paranın 200 günden fazla süreç geçmişi silindi. Yüzde 51 saldırısının akabinde kripto parada, 560 bin blokluk bir yine düzenleme yapıldığı bildiriliyor. Bu gelişme nedeniyle XVG fiyatı yüzde 20’lik bir çöküş yaşadı.

Popüler altcoin Verge, yüzde 51 saldırısına uğradı!

Güçlü altcoin Verge (XVG)’nin, kısa müddet evvel yüzde 51 saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Bu taarruz yüzünden kripto paranın 200 günden fazla süreç geçmişi silindi. Kripto para araştırma şirketi CoinMetrics’ten Lucas Nuzzi, bu saldırıyı yorumladı. Lucas Nuzzi‘ye nazaran, bu birinci 100 kripto para ortasında yer alan bir proje için görülen en büyük zincir düzenleme süreci.

Bu yıkıcı atağın akabinde kripto parada, 560 bin blokluk bir yine düzenleme yapıldı. Taarruz nedeniyle projenin kripto parası olan XVG’nin fiyatı yüzde 20’lik bir çöküş yaşadı. Verge grubu bahse yönelik resmi bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

Verge (XVG) Blockchain’i ele geçirilmeye çalışıldı. Madencilerle birlikte çalışan geliştirme takımı hasarı önleyici bir düzeltme yaptı. Ayrıyeten 13 saat içinde her şeyin olağana dönmesini bekliyoruz.

Charlie Lee: Yüzde 51 saldırısı karşısında zayıf olan kripto paralara dikkat!

Litecoin mucidi Charlie Lee, olayla ilgili yorum yaptı. Charlie Lee, takipçilerini teorik bir yüzde 51 saldırısı karşısında zayıf olan kripto para üniteleri konusunda uyardı. Charlie Leekonuya yönelik şunları söyledi:

NiceHash özelliği yüksek olan paralara karşı her vakit dikkatli olun. Ön maliyet olmadığında, artan maliyet epeyce ucuz olabilir. Ve %51 saldırısı yapmak ve zinciri tekrar düzenlemek kolay olur.

Aslen 2014 yılında “Dogecoin Dark” olarak piyasaya sürülen Verge, Pornhub tarafından benimsenen birinci kripto para ünitesi. Bu gelişme ile kripto para, Nisan 2018’de tekrar popülerleşti. Pornhub tarafından XVG’nin anonimlik odaklı özellikleri nedeniyle seçildiği bildirildi. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Pornhub Eylül 2020 periyodunda Bitcoin ve Litecoin’i de kabul etmeye başladı.    

Leave feedback about this

  • Kalite
X