Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Oyun ve Eğlence

Steam’in eş zamanlı kullanıcı sayısında yeni rekor!

Valve tarafından geliştirilen, dijital dağıtım, hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim imkanı sunan Steam, eş zamanlı kullanıcı sayısında yeni bir rekora imza attı. 2022 yılı itibariyle bir oyun satın almak istendiğinde uğranılan ilk mecralardan biri olan platform, oyun sektörünün günden güne genişmesiyle ve genişlemesiyle daha fazla kullanıcıya ulaşıyor ve popülaritesini de artırıyor.

Steam eş zamanlı kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırdı

Steam hakkında paylaştığı verilerle ön plana çıkan SteamDB‘ye göre dijital oyun dağıtım platformu 23 Ekim 2022 saat 17:00 itibariyle 30 milyon çevrim içi kullanıcı sayısını aştı. Bu kullanıcıların 8.5 milyonu da oyun içerisindeydi.


Steam eş zamanlı kullanıcı

Bilindiği üzere platform, bu yılın başında 28 milyon eş zamanlı kullanıcı seviyelerine ulaştı. Avustralya ve Tayvan gibi ülkelerin nüfuslarından bile fazla olan bu rekor dün itibariyle 30 milyon 32 bin 5 ile tazelendi. Bunun dışında önümüzdeki dönemlerde bu seviyelerin daha da yukarılara çıkması bekleniyor.

SteamDB, Steam haftanın en çok satanlar listesini de güncelledi. Buna göre Valve’ın el konsolu Steam Deck, geçen hafta da zirvede yer aldı. 28 Ekim 2022’de çıkacağı açıklanan Call of Duty: Modern Warfare 2 ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada ise Persona 5 Royal var.

İşte Steam haftanın en çok satan oyunları:

 1. Steam Deck
 2. Call of Duty: Modern Warfare 2
 3. Persona 5 Royal
 4. Call of Duty: Modern Warfare 2
 5. RimWorld – Biotech
 6. Football Manager 2023
 7. UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection
 8. Gotham Knights
 9. Red Dead Redemption 2
 10. Gotham Knights

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave feedback about this

 • Kalite
X