Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Mobil Uygulamalar

Sony Xperia Ace 4 Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony, Xperia serisinde kompakt telefonlar çıkartmaya devam ediyor. Mayıs ayında piyasaya sürülen Ace 3’ün devamı niteliğinde olan Ace 4’ün teknik özellikleri ortaya çıktı. Sony, yeni Xperia modelinde 5.5 inç boyutunda ve 1080x 2520 çözünürlüğünde OLED ekran kullanacak. Bunlara ek olarak cihaz 6 GB RAM ve 128 depolama alanı ile karşımıza çıkıyor. Sony Xperia Ace 4 ayrıca 18W hızlı şarj desteği ve 4500 mAh batarya ile satışa sunulacak.
Ace 4 Önümüzdeki yıl Japonya ve bazı ülkelerde satışa çıkacak. Bu ülkelerin hangileri olduğu ise henüz netleşmiş değil. microSD kart desteği ve suya dayanıklılık gibi özelliklerin de olacağı konuşuluyor. Sony Xperia Ace 4, henüz çok taze olan Snapdragon 4 Gen 1 işlemci ile gelecek. Önceki seride kullanılan Snapdragon 480’e göre CPU ve GPU kısmında %10-15 daha yüksek verimlilik sunuluyor. İşlemcinin AnTuTu puanları göz önüne alındığında, Snapdragon 695 ile benzer seviyelerde diyebiliriz.

Cihazın tanıtım tarihiyle ilgili net bir bilgi mevcut değil. Ancak söylentilere göre çıkış tarihinin 2023 yılına sarkması bekleniyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X