Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Son Dakika Gelişmesi: JPMorgan’dan Bitcoin Sinyali Geldi

CNBC’nin Cuma günü bildirdiğine nazaran Wall Street devleri, Bitcoin (BTC)’i legal bir varlık sınıfı olarak kabul etme konusunda kendi çalışanlarının artan baskısıyla karşı karşıya. Ocak ayında binlerce JPMorgan Chase traderıyla bir Zoom görüşmesine katılan eş lider Daniel Pinto; kripto para ünitesi konusunda açık fikirli olduğunu söyledi.

Pinto, global pazarlar lideri Troy Rohrbaugh’a cevap verirken bu tabirleri kullandı. Pinto ayrıyeten, bankanın kendi çalışanlarının kripto para ünitesine ne vakit dahil olacaklarını git gide daha fazla sormaya başladığını kabul etti.

Pinto, daha sonra yorumlarını açıklarken, bu kararın müşterilerden gelen talebe dayalı olacağını yineledi.

CNBC’ye, “Talep şimdi gelmedi, lakin bir noktada olacağına eminin,” dedi.

CNBC’ye nazaran bu haber, Goldman Sachs’ın 2 Şubat’ta Mike Novogratz ile kurumsal kripto yatırım şirketi kurucusu Galaxy Digital’ın Bitcoin, Ethereum ve daha fazlasını tartıştığı özel bir foruma mesken sahipliği yapmasının çabucak akabinde ortaya çıktı.

JPMorgan, kripto meraklıları tarafından çoklukla ana akım finans şirketleri ortasında kriptoya en kuşkuyla bakan şirketlerden biri olarak görülüyor. Bunun sebepleri ortasında 2017’de CEO Jamie Dimon’ın Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak etiketlemesi bulunuyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X