Ocak 30, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Son Dakika: Amerika’nın En Eski Bankası Bitcoin ve Altcoin Hizmeti Sunacak!

Bank of Mellon Corp. BK, ülkenin en eski bankası, Bitcoin ve kripto para piyasasına sıçrıyor.

Saklama hizmeti sunan banka, Perşembe günü yaptığı açıklamada varlık idaresi müşterileri ismine Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini tutacağını, aktaracağını ve ihraç edeceğini söyledi. Vakitle, BNY Mellon bu dijital varlıkların, şu anda prototipte olan bir platformu kullanarak yöneticilerin öbür, daha klâsik holdingleri tarafından kullanılan tıpkı kısımdan – Hazinelerden teknoloji hisselerine- geçmesine müsaade verecek. Banka, dijital para ünitelerini ortama sokma planlarını müşterileriyle zati tartışıyordu.

WSJ’de yer alan bir nazaran BNY Mellon’un varlık hizmetleri ve dijital işletmelerin CEO’su Roman Regelman, “Dijital varlıklar ana akımın bir kesimi haline geliyor” dedi.

Düzenleyici, yasal ve stabilite risklerine ait tasalar şirketleri bu alana girme konusunda isteksiz bırakmıştı. Fakat Bitcoin ve öbür dijital varlıkların fiyatları yükselmeye devam ettikçe varlık yöneticileri, hedge fonlar ve başka kurumsal yatırımcılar ortasında daha tanınan hale geldi.

Ragelman, bu firmaların üst seviye yöneticilerinin BNY Mellon ve meslektaşlarından dijital varlıklara öbür sahip oldukları varlıklar üzere davranmalarını istemeye başladığını söyledi.

Birçok şirket Bitcoin ve altcoin’lerle ilgilenmeye başladı

BNY Mellon, dijital varlıklarla ilgilendiğini açıklayan birinci büyük isim finans şirketi değil. Fidelity Investments, Ekim 2018’de öteki bir dijital para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum ile depolama hizmeti sunma ve ticaret yapma planlarını açıkladı. Bir yıl sonra New York’ta kripto işini yürütmek için yasal onay kazandı.

Ancak BNY Mellon’un duyurusu, büyük saklama bankalarından birinin dijital para ünitelerini öteki bir varlık olarak ele almak için bir yol haritasını birinci sefer ortaya çıkardığına işaret ediyor. Ve banka, müşterilerin platformda depolamasına müsaade vereceği dijital varlık cinslerine hudut koymadı.

BNY Mellon, bu yetenekleri bu yılın sonlarında sunmaya başlamayı planlıyor. Banka, birçok müşterinin dijital varlıklarını BNY Mellon’a getirmesini bekliyor.

Regelman, şimdiye kadar, bu para yöneticilerinin kripto para ünitesi varlıkları için başka saklama hizmeti kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

Leave feedback about this

  • Kalite
X