Eylül 23, 2023
İstanbul,Türkiye
Nasıl yapılır?

Siyah kalp ne demek? Siyah kalp emojisinin anlamı

Günümüzde emoji kullanımı bir hayli fazla. Öyle ki WhatsApp, Instagram, Facebook gibi platformlarda hemen hemen her gün kullanılan bu simgeler artık bir anlam taşır oldu. İçeriğimizde siyah kalp emojisinin ne ifade ettiğine değindik.

İşte siyah kalp emojisinin anlamı

Emoji dilinde en çok kullanılan simgelerin başında kalp ifadeleri bulunuyor. Çeşitli renk ve çeşitlerde karşımıza çıkan bu ifadeleri birçoğumuz rasgele kullanıyor olsa da aslında bir anlamı bulunuyor. Farklı renkte karşımıza çıkan bu ifadeler, süreç içinde belirli anlamlara evirildi.

Siyah kalp emojisi, farklı anlamlarda kullanılıyor olsa da kişinin hüzünlü tarafını temsil ediyor. Paylaşan kişinin derin bir keder içinde olduğu anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Moral bozukluğunu da ifade eden simgeyi mesaj olarak alıyorsanız karşınızdaki ile ilişkinizde biraz dikkatli davranmanız gerekebilir.

Öte yandan bu emoji, tam tersi anlamlarda da kullanılıyor. Günlük hayatta ofansif esprilerin ve kara mizahın konu olduğu cümlelerde de kullanıldığı zamanlar oldukça fazla. Ek olarak bu simgelere kişilerin kendi aralarında farklı bir anlam yükleyebileceğini belirtelim.

Başta da belirttiğimiz gibi sosyal medya platformlarında birçok farklı renkte kalp emojisi bulunuyor. Kısaca değinmek gerekirse kırmızı aşkı, turuncu huzuru, pembe daha çok sevgi ve dostluğu, şefkati ifade ederken kullanılabilir. Yeşil kalp daha çok doğa sevgisi ve yaşamı simgelerken mavi ise dostluğu daha çok ön planda tutuyor.

Peki siz bu emojiyi hangi anlamlarda kullanıyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Leave feedback about this

  • Rating