Samsung telefonların batarya sorununun nedeni belli oldu!

Bir Samsung yetkilisi, One UI 5.1 ile birlikte gelen batarya sorununun klavye uygulamasından kaynaklandığını açıkladı.

dünyasının en önemli isimlerinin başında gelen , Android 13 konusunda en hızlı markaların başında geliyor. Güney Koreli şirket, S23 serisiyle birlikte Android 13 tabanlı One UI 5.1 ünü de tanıttı. Ancak One UI 5.1 ü önemli bir da beraberinde getirdi.

Samsung batarya sorunu için klavyeyi suçladı

S23 serisinin ardından hızlı bir şekilde diğer modellerine de One UI 5.1 güncellemesini sunmaya başlayan Samsung, ından batarya performansı konusunda bir süredir olumsuz geri dönüşler alıyor. Konu yapılan araştırmaların ardından Samsung‘dan oldukça ilginç bir açıklama geldi.

Şirketten bir yetkili, markanın Tayland web sitesinde One UI 5.1'e sahip olan Galaxy telefonlardaki fazla batarya tüketiminin Samsung Klavye‘den kaynaklandığın açıkladı. Buna göre, klavye uygulamasına eklenen çıkartma ve emojiler fazladan batarya tüketimine oluyor.

Samsung bu durumu düzeltmek için ise 2 Mart 2023 tarihinde klavyenin v5.6.10.31 sürümü kullanıma sundu. Bu güncelleme One UI 5.1 sahibi telefonlara otomatik olarak yükleniyor. Ancak güncellemeleri etmek için Galaxy Store‘un Güncellemeler bölümüne gidebilir ve en son Samsung Klavye sürümünü manuel olarak yükleyebilirsiniz.

İlginizi Çekecek Konular