Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Yazılım

Samsung rahat nefes aldıracak: Galaxy modellerine kesintisiz güncelleme!

Teknoloji şirketi Samsung, SDC (Samsung Developer Conference) 2022 etkinliğine One UI 5.0′ sundu. Ayrıca Bixby, Samsung Knox, SmartThings ve Tizen için yeni özellikleri de ortaya koydu. Etkinliğin ardından bir Samsung yöneticisi, One UI 5.0 planları hakkında daha fazla bilgi verdi. İşte detaylar!

One UI 6.0 güncellemesi sorunsuz bir güncelleme getirebilir

Samsung Developer Conference 2022 etkinliği sırasında Samsung, One UI 5.0’ın yanı sıra SmartThings, Tizen ve Samsung Knox gibi yeni özellikleri de sergiledi. Etkinliğin ardından bir şirket yöneticisi, One UI 5.0 dağıtım planları ve One UI’nin bir sonraki sürümüyle ilgili bilgiler verdi.

Samsung’da başkan yardımcılığı görevinde ve One UI için kurulan ekipte yer alan Hyesoon (Sally) Jeong, telefonlarla ilgili sonunda dedirtecek bir gelişmeyi paylaştı. Gelişmeye göre Samsung’a ait tüm üst düzey akıllı telefonlara One UI 5.0’ün kararlı sürümünü sunmak istediğini belirtti.

Şu anda Samsung modellerinde Android güncellemesi yapmak istediğiniz zaman 10-20 dakika boyunca kilitlenme sorunu oluyor. Bu da kullanıcıların zor anlar yaşamasına neden oluyor. Jeong ise şirketin Galaxy model telefonlar ve tabletleri için ‘kesintisiz bir güncelleme’ üzerinde çalıştığını söyledi. Bu özelliğin ise One UI 6.0 sürümüyle birlikte geleceğini belirtti.

Ayrıca Google, Android 13 ile birlikte akıllı telefon üreticilerine sanal A/B bölümlerinin oluşturulmasını zorunlu kıldı. Böylece kullanıcıların telefon kullanımını olumsuz etkileyen faktörler kalkacak. A/B bölümleri, akıllı telefon üreticilerinin Android güncellemesinin arka planında kullanıcıların deneyimine dokunmadan yüklenmesine yardımcı oluyor. Jeong sözlerine şu cümleleri ekledi, “Bence One UI, en azından benim görev sürem boyunca burada kalacak.”

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave feedback about this

  • Kalite
X