Ruşur taşı nedir, ne işe yarar? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ortadoğu’dan ülkemize gelen ruşur taşının faydaları merak konusudur. Genellikle kadınlar tarafından ruşur taşı son günlerde popüler bir cilt bakım ürünü. Bir diğer adı “Sefitab” olan bu ürün doğal minerallerden oluşan ruşur taşı nedir, ne işe yarar? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ortadoğu'dan ülkemize gelen ruşur taşının faydaları merak konusudur. Genellikle kadınlar tarafından son günlerde popüler bir cilt bakım ürünü. Bir diğer adı “Sefitab” olan bu ürün minerallerden oluşan ruşur taşı nedir, ne işe yarar? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ruşur taşı, çoğunlukla cilt bakımında kullanılan ve kökeni İran'a kadar uzanan bir üründür. ın en çok merak ettiği konulardan biri de “ruşur taşı ne işe yarar?” sorusudur. Bu ürünün pek çok faydası bulunur. Ruşur taşı ı sayesinde, içindeki minerallerle cildin yenilenmesini sağlanır. Böylece cilt renginin beyazlatılmasına olur. Daha açık renkli bir cilde sahip olmak isteyen kişiler ruşur taşını demeyebilir. Ruşur taşı faydaları arasında cilt lekelerini iyileştirmek de yer alır. Akne, güneş veya yaş kaynaklı cilt lekeleri için kişiler, ruşur taşını edebilir.

RUŞUR TAŞININ FAYDALARI VE ÖZELLİKLERİ NELER?

  • Ruşur taşının en bilinen özelliği beyazlatmasıdır. Ruşur taşının cildi beyazlatıcı özelliğinden dolayı ciltte meydana gelen kararmalar üzerinde kullanılabilir.
  • Ruşur taşı doğal bir peelingtir. Cilde uygulandığında gözeneklerin açılmasını sağlar ve cilde nefes aldırır.
  • Kişilerin korkulu rüyası olan akne ve sivilce lekelerinin azalmasında kullanılır.
  • Ruşur taşı ile cilt ölü derilerden temizlenir. Deriye canlılık katar.
  • Sakinleştirici özelliği bulunan ruşur taşı ile vücuda masaj yapıldığında cildi sakinleştirdiği ve gerginliği aldığı bilinmektedir.
  • Ruşur taşının detoks etkisi de bulunmaktadır.

RUŞUR TAŞI NASIL KULLANILIR?

Cilt yıkandıktan sonra taştan küçük bir parça koparılarak su ile macun kıvamına getirilir. Ardından bu macun cilde nazik hareketler ile uygulanır. yaklaşık bir dakika kadar bekletildikten sonra nazik hareketlerle durulanır. ruşuru durularken ılık su tercih etmek ve nazik hareketlerle cilde masaj yapmak gözeneklerin daha iyi temizlenmesine yardımcı olur. Ancak sert hareketler ve ürünü ciltte uzun bekletmek tahriş ve kuruluk gibi istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Ürün cildin hemen her kısmına uygulanabilir. Diz ve koltuk altı bölgelerinde kararma olan kişiler bu alanlarda ruşurdan faydalanabilir. Ruşurun uygulanma aralığı için de belirlenmiş bir kısıtlama bulunmaz. Ancak ruşur cilt için yenileyici etkiye sahip olduğundan sık uygulamak cilde iyi gelmeyebilir.

İlginizi Çekecek Konular