Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ripple’dan Yatırımcılarını Sevindiren Hamle! Analist: Kritik Mum Yolda

Ripple (XRP), Cardano (ADA) ile rekabeti ağırlaşırken dördüncü sırasını geri kazandı. Ripple haftalık bazda yüzde 50’lik bir yükseliş yakaladı. Kripto paranın son günlerdeki performansı yatırımcıları sevindiriyor.

Ripple (XRP), dördüncü sırasını geri kazandı!

XRP, CoinMarketCap’teki 4. sırasını geri aldı. Sıkıntı günler geçiren kripto para ünitesi, bir haftada yüzde 50’nin üzerinde artış göstererek 0,64 dolara kadar yükseldi. Tanınan analist Alex Dovbnya’ya nazaran, XRP şu anda 2021’de ikinci en büyük haftalık mumunu alma yolunda ilerliyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altcoin Temmuz 2014 tarihinden beri birinci kez birinci beşten ayrıldı.

Ripple Labs, Aralık ayı sonlarında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından dava edildiğinden beri XRP, dalgalı bir seyir izliyor. İki haftadan daha kısa bir mühlet içinde, kripto paranın fiyatı SEC davası nedeniyle Şubat başında 0,78 dolara yükselmeden evvel yüzde 70’in üzerinde düştü. SEC dava kapsamında XRP’nin bir menkul değer olduğunu tez ediyor.

SEC davasına karşın, XRP hala yeterli performans gösteriyor

Yasal ıstıraplarına karşın, XRP hala nispeten güzel performans gösteriyor. Zira kimileri Ripple’ın SEC ile olan  yasal savaşını kazanacağına inanıyor. Birtakım uzmanlar ise Ripple’ın en azından SEC ile güzel bir Block.one üslubu muahede yapmasını bekliyor. Fakat Silikon Vadisi yatırımcısı Jason Calacanis, geçtiğimiz günlerde XRP’nin “açıkça” sıfıra düşeceğini söyledi. Jason Calacanis üzere SEC davasının kripto para ünitesine büyük bir darbe indireceğine inanan isimler var.

XRP’nin fiyat performansı son günlerde güzelleşme belirtileri gösteriyor. Geçtiğimiz ay içinde Cardano, “Mary” hard forkunun piyasaya sürülmesinin akabinde Ripple’a önemli bir rakip olarak ortaya çıktı. İki büyük kripto oyuncusu ortasındaki boşluk şu anda 1 milyar doların altında. Öte yandan XRP ivme kazanmaya devam ederse Alex Dovbnya’ya nazaran, yakında piyasa bedeli 32 milyar doları aşan Tether (USDT) stablecoin’ini geride bırakabilir.  

Leave feedback about this

  • Kalite
X