Kasım 29, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: Ripple ve SEC Açıklama Yaptı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu gelişmenin akabinde XRP’ye olan takviyesini sonlandıran 33’ten fazla şirket ve platform oldu. İkili dava kapsamında birinci sefer 22 Şubat 2021 tarihinde mahkemede karşı karşıya gelecek. Bugün ise Ripple davası ile ilgili değerli bir gelişme ortaya çıktı. Ripple şirketi ve SEC, mahkemeye ortak bir evrak sundu. Davaya yönelik tezlerin değerlendirildiği ortak evrakta, ikili “henüz bir muahedeye varılmadığı” vurguluyor.

Ripple ve SEC’den ortak açıklama: Şimdi bir mutabakata varılmadı!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Bu gelişmenin akabinde XRP’ye olan dayanağını sonlandıran birçok platform oldu. 

Davanın birinci duruşmasının, 22 Şubat 2021 tarihinde yapılması bekleniyor. Kısa müddet evvel ise davaya yönelik bir son dakika gelişmesi ortaya çıktı. Ripple şirketi ve SEC, Hakim Analisa Torres’e davaya yönelik ortak bir doküman iletti. Dokümanda, davaya yönelik tezler  değerlendiriliyor. Kıymetli olan kısmı ise ortak dokümanda, Ripple ve SEC “henüz bir muahedeye varılmadığı”nın altını çiziyor. Kimi uzmanlar ise bu gelişmeyi olumlu yorumluyor ve ikilinin mümkün bir uzlaşmayı tercih edeceğini belirtiyor.

Eski OCC Lideri: Ripple davası SEC ve şirket ortasındaki bir mutabakatla sonuçlanacak!

Geçtiğimiz günlerde, eski ABD Para Denetim Ofisi (OCC) Lideri Brian Brooks da Ripple davası ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Brian Brooks, Ripple davasının SEC ve şirket ortasındaki bir mutabakatla sonuçlanacağına belirtenler ortasında. Brian Brooks mevzuya yönelik şunları söyledi:

XRP hakkında bence en kritik nokta, bir varlığın dağıtılma hali ile onun belli bir periyottaki niteliği ortasında fark olmasıdır. Ripple’daki duruma bakıldığında, 10 yıl önce XRP dağıtımında ne olduysa oldu… O vakit XRP ya bir menkul değerdi ya da değildi. Mahkeme buna zati karar verecek. Bugünkü, XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı ise farklı bir soru… öönceki açıklamalarında SEC, varlıkların tabiatının vakitle değişebileceğini aslında söyledi.

Leave feedback about this

  • Kalite
X