Aralık 1, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

PayPal CEO’sundan Gündemi Sarsan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

PayPal CEO’su bugün çarpıcı bir açıklama yaptı. Ünlü CEO’ya nazaran Bitcoin ve kripto paralara sahip olanların %50’si her gün uygulamayı açıyor.

Etkileşim Sayısında Artış

Çevrimiçi ödeme devi PayPal kıymetli bir gelişmeyi de açıkladı. Buna nazaran, uygulamasını kullanan kripto para sahiplerinin etkileşim sayılarında kıymetli bir artış olduğunu vurguladı.

“2021 Yatırımcı Günü” etkinliğinde konuşan şirketin Lideri ve CEO’su Dan Schulman çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Bu bağlamda Schulma, kripto para ünitesi ticaretine müsaade verdikten beş ay sonra gelinen noktayı vurguladı. Kripto sahiplerinin en az %50’sinin Paypal’ın uygulamasını günlük olarak açtığını belirtti.

Bu doğrultuda PayPal artık dijital para dalını gelecekteki büyüme stratejisine gerçek kritik bir segment olarak yönlendiriyor. PayPal şu ​​anda ABD’deki müşterileri için Bitcoin, Ethereum ve Litecoin alım satımına müsaade veriyor. Şirkete yakın kaynaklar ayrıyeten Birleşik Krallık özelliğini kullanıma sunma planlarını gösteriyor.

PayPal’ın kripto para ünitesi bölümüne girişi, mevcut Bitcoin rallisine büyük katkı sağladı. Bu adımın akabinde, Bitcoin boğa koşusu başladı. BTC 12 Şubat’ta tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 49.000 doların üstüne çıktı.

Bitcoin Kilit Bir Oyuncu

PayPal CEO’su Dan Schulman, Bitcoin’in finans dünyasında kilit bir oyuncu olduğunu düşünüyor.

Dan Schulman, “Dijital para ünitelerinin ve temel teknolojinin finansal hizmetlerde bir sonraki dalgayı tetikleme potansiyeline sahip olduğuna kuşku yok.” açıklamasını yaptı.

PayPal, kripto para ünitesi ticaretinin yanı sıra, kullanıcıların 29 milyon tüccar ortasında kripto ile ödeme yapmasını planlıyor. Özelliğin 2021’in birinci çeyreğinde kullanıma piyasada olması olası.

Aktif Hesap Büyümesini Teşvik Edecek Yeni PayPal Ürünleri

PayPal ayrıyeten 2020’de artık satın al, sonra öde üzere bir özelliği başlatacak. Böylece yeni piyasaya sürülen öteki eserlerin ve QR kodlarının dijital varlık ticaretinin muvaffakiyetini taklit etmesini umuyor. Tıpkı vakitte, PayPal’ın öbür eseri Venmo, mevcut çeyrekte kripto para üniteleri ekleyecek.

Büyüyen eser portföyü nedeniyle PayPal CEO’su Schulman, şirketin 2020’de 377 milyon olan hesap sayısının beş yıl içinde 750 milyon sahip olmasını bekliyor. Firmanın yeni özellikleri dağıtmak için eser, uyumluluk ve risk gruplarıyla faal olarak çalıştığını belirtiyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X