Opera VPN nasıl kullanılır? Opera VPN açma

Opera kullanıcılara ücretsiz bir şekilde VPN hizmeti sunuyor. Bu kapsamda Opera VPN açma rehberi ile karşınızdayız.

Günümüzde insanlar stabil bir bağlantısı elde etmek, açık mekanlardaki ağlarda kendini korumak ve yasaklı sitelere erişim için VPN servislerini yoğun bir şekilde kullanıyor. Ücretsiz VPN'ler düşük hızlar nedeniyle genellikle iyi bir deneyim sunamazken, geçtiğimiz yıllarda bu hizmeti internet tarayıcısına entegre etti. Peki ücretsiz Opera VPN açma nasıl yapılır? İşte cevabı!

Bilgisayarda Opera VPN nasıl açılır? Opera VPN nasıl kullanılır?

Şirketin bu uygulamasını kullanmak için öncelikle Opera Web tarayıcıyı indirmeniz gerekiyor. Yapılan güncellemelerle beraber, artık adres çubuğunun hemen solunda VPN butonu yer alıyor. Bu butona basarak anında uygulamayı aktif edebilir ve internette özgürce dolaşabilirsiniz. Şirketin bu hizmetini hiçbir ek uygulama yüklemeden kullanabiliyor olmanız son derece kullanışlı bir .

  • Buraya tıklayarak Opera'nın internet sitesine ulaşın ve tarayıcıyı indirin.
  • Opera'yı açtıktan sonra en sağda bulunan Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Biraz aşağı kaydırın, “Gizlilik ve Güvenlik” başlığının altında VPN seçeneğinin karşısındaki “Ayarlarda Etkinleştir” bölümüne tıklayın

  • Ekranda çıkan uyarısı “Anladım” butonuna basarak kabul ettikten sonra “VPN'i etkinleştirin” seçeneğinin karşısındaki butona tıklayın.

  • Opera VPN açma işlemini başarılı bir şekilde tamamladınız. Artık adres çubuğunun hemen sol tarafındaki VPN yazısına tıklayarak açma / kapatma işlemini gerçekleştirebilir ve konum seçebilirsiniz.

Opera VPN Açma: ve iOS

Opera'nin mobil sürümünü indirerek VPN hizmetinden yararlanabilirsiniz; ancak bu Android işletim sisteminde geçerli. 'ın uygulama politikaları ile alakalı ki iOS sürümünde VPN özelliği bulunmuyor.

  • Buraya tıklayarak veya Play Store'da Opera yazarak tarayıcıyı indirin.
  • Opera'nın sözleşmelerini ve şartlarını kabul ettikten sonra sağ alt kısıma tıklayarak Ayarlar'ı seçin.
  • Ayarlar menüsünden VPN seçeneğine tıklamanız ve adımları etmeniz .

Opera'nın sunduğu bu hizmeti nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.