Kasım 30, 2022
Ümraniye, İstanbul, TR
Altcoin

Mastercard’dan Büyük Müjde: Kripto Paralar Desteklenecek! Bu Altcoin’ler Listede

Ödeme devi Mastercard, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu yılın sonlarında ağında kripto para ünitelerini desteklemeye başlayacağını söyledi. Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği şimdi aşikâr değil. Lakin ödeme devi, kimi altcoin cinslerini destekleyeceğini açıkça belirtti.

Mastercard, bu yıl ağında makul kripto para ünitelerini destekleyecek!

Bir blog gönderisinde  ödeme devi Mastercard, bu yıl işletmelere kripto paralar ile ödeme alma sistemi entegre etmeyi plânladığını vurguluyor. Mastercard’ın blog gönderisindeki şu tabirler dikkat çekiyor:

Kripto para üniteleri hakkındaki görüşleriniz ne olursa olsun gerçek şu ki bu dijital varlıklar, ödemeler dünyasının daha değerli bir kesimi haline geliyor.  Şu anda kripto paralar ve ödemelerin geleceği için hazırlanıyoru. Bu yıl Mastercard’ın belli kripto para ünitelerini direkt ağımızda desteklemeye başlayacağını duyuruyoruz. Bu, çok çalışma gerektiren büyük bir değişiklik.

Mastercard’ın hangi kripto paraları destekleyeceği belirli değil! Ancak bu altcoin çeşitleri olacak

Mastercard’ın hangi kripto para ünitelerini destekleyeceği şimdi muhakkak değil. Kart devi hususa yönelik blog gönderisindeki şu tabirlere yer verdi

Tüketici muhafazalarına ve uyumluluğuna odaklanan kripto para üniteleri prensiplerimize dayanarak hangi varlıkları destekleyeceğimiz konusunda çok dikkatli olacağız.

Ancak Mastercard stablecoin’lerin seçilen kripto paralar ortasında olacağını belirtti. Mastercard mevzuya yönelik blog gönderisinde şu tabirlere yer verdi:

Tamamen açık olmak gerekirse, günümüzün kripto para ünitelerinin tümü ağımızda desteklenmeyecek. Stablecoin’ler yakın geçmişe nazaran daha düzenlenmiş ve muteber olsa da dolanımdaki yüzlerce dijital varlığın birçoğunun hala uyumluluk tedbirlerini sıkılaştırması gerekiyor. Bu yüzden onlar ihtiyaçlarımızı karşılamayacak. Tüketicilerin ve bir bütün olarak ekosistemin, güvenilirlik ve güvenlik sunan kripto paralar etrafında toplanmaya başlamasını bekliyoruz. Ağımıza getirmeyi umduğumuz birebir sabit paralar. Kripto para üniteleriyle ilgili ideolojimiz kolay: Seçimle ilgili. Mastercard, kripto para ünitelerini kullanmaya başlamanızı tavsiye etmek için burada değil. Lakin müşterilerin, tüketicilerin ve işletmelerin dijital bedeli taşımasını sağlamak için buradayız.

Leave feedback about this

  • Kalite
X