Ocak 29, 2023
Ümraniye, İstanbul, TR
Bitcoin

Kıymetli Gelişme: Bir Bankacılık Devi Daha Bitcoin ve Altcoin Piyasasına Giriyor!

Son devirde dev bankalar ve kurumlar, Bitcoin ve kripto para piyasasına giriyor. Piyasaya adım atan son isim ise dünyanın bankacılık devlerinden olan Deutsche Bank. Yeni çıkan raporlara nazaran Deutsche Bank, kripto para hizmetleri sunmayı planlıyor.

Deutsche Bank, Bitcoin ve altcoin hizmeti sunmayı planlıyor!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, bankacılık devi JPMorgan’ın eş lideri ve operasyon yöneticisi olan Daniel Pinto, gelecekte Bitcoin alım satımı için takviye vereceklerini söyledi. Kısa müddet evvel finansal hizmetler devi PayPal, İngiltere’de kripto hizmetlerine başladığını açıkladı. Ayrıyeten ABD’nin en eski bankası olan Bank of Mellon Corp. BK, Bitcoin ve kripto para piyasasına girdiğini açıkladı. Dev banka, müşterileri ismine Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini tutacağını, aktaracağını ve ihraç edeceğini söyledi.

Kısa mühlet evvel yayınlanan Dünya Ekonomik Forumu raporuna nazaran ise Deutsche Bank’ta piyasaya girmeyi planlıyor. Dev banka, kurumsal müşteriler ve onların kripto para varlıkları için bir saklama platformu geliştiriyor. Bu kapsamda Deutsche Bank, kripto para hizmetleri sunmayı planlıyor. Ayrıyeten Dünya Ekonomik Forumu raporuna nazaran banka, kripto para ticareti, token ihracı, borç verme, staking, oylama alanlarında da müşterilerine takviye sunacak.

İşte Deutsche Bank’ın hizmet vereceği yatırımcılar

Borsa Bitcoin ve altcoin saklama platformunu bir anda piyasaya sürmeyi düşünmüyor. Bunun basamaklı olacağı belirtiliyor. Raporda kripto para hizmetlerinin hangi yatırımcı çeşitlerine yönelik olduğu da vurgulanıyor. Bu kapsamda Deutsche Bank, aile ofislerine, varlık yöneticilerine, şirketlere, servet yöneticilerine ve kripto para fonlarına hizmet vermeyi planlıyor.

Leave feedback about this

  • Kalite
X